تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 781

تاکسی‌های بد

به گزارش ورزش بانوان، وقتی صحبت از کیفیت تاکسی ها می شود، هیچکس نیست که چیزی بر آن اضافه کند. نه خود رانندگان تاکسی و نه سازمان های مربوط که باید بازرس بفرستند داخل تاکسی ها و نحوه خدمات دهی رانندگان را از نزدیک مشاهده و بلکه لمس کنند. هر سال هم مثل افزایش طبیعی نرخ کرایه، یک چیزی هم بر خدمات آن افزوده شود. مگر اجداد ما که چهارپا سوار می شدند، نمی گفتند هر چقدر که پول بدهی، به همان نسبت آش می خوری؟…. پس چی شد؟

خوشحالیم که بالاخره برخی از مسئولان در این زمینه یک تحرکات مفید و مثبتی دارند نشان می دهند که جای امیدواری و تشکر دارد. آقای تشکری هاشمی، معاون شهردار تهران و رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، یک حرف های قشنگی در این راستا زدند که شنیدن دارد.

خبر وارده: «معاون شهردار تهران با بیان این که وجود 12 هزار تاکسی فرسوده در معابر تهران در شأن مردم پایتخت نیست؛ گفت: شهرداری تهران 6000 تاکسی پیکان را از ابتدای دی ماه امسال نوسازی خواهد کرد.» ــ به نقل از جراید

تاکسی های بد: ما ضمن تائید فرمایش های متین معاون محترم شهردار تهران و تأکید مجدد بر ضرورت نوسازی ناوگان تاکسی های پایتخت در راستای افزایش کیفیت آنها، خواهش می کنیم که از سازمان تاکسیرانی نیز بخواهند که نظارت خود بر نحوه ارائه خدمات در تاکسی ها را افزایش دهند. یک دفترچه یادداشتی بازرسان داشته باشند که اسامی تاکسی های خوب و بد را یادداشت کنند. تاکسی های خوب و راننده های خوب تاکسی زیاد داریم. همین چند شب پیش سوار یک تاکسی شدم که راننده اش به مسافران شکلات می داد. شاید به جای حذف شکلات از برخی پروازها!…. ولی خب تاکسی های بد هم داریم. ذیلا به چند نمونه از تاکسی های بد اشاره می شود:

1ــ تاکسی بی دستگیره: بعضی تاکسی ها انگار آدم را دستگیر وسوار ماشین زندان کرده اند. حتی در هوای داغ تابستان، دستگیره های بالابر شیشه های تاکسی را برداشته و داخل داشبورد گذاشته اند. اگر حالت خیلی خراب شود، فقط می توانی از راننده خواهش کنی که اگر می شود، دستگیره بالابر شیشه را تقدیم شما کند. نمی دانم چه ضرورتی بوده که کارخانه های سازنده این خودروها، دستگیره بالابر شیشه برای این آنها درنظر گرفته اند؟

2ـ تاکسی کثیف: بعضی تاکسی ها آن قدر صندلی ها و روکش های آنها کثیف و آلوده است که بوی خرمرده می دهند. مسافر باید ابتدا یک گیره لباس بر بینی اش بزند سپس داخل تاکسی شود. یا هم که تا مقصد، نفس خود را در سینه حبس کند. فوقش تا فوت شده پیاده می شود.

3ــ تاکسی شلوغ: بعضی تاکسی ها بدون توجه به اعصاب مسافر و آزادی وی، هر شبکه رادیویی یا هر نواری که خودشان دوست دارند، گوش می کنند و چنان صدایش را هم بلند می کنند که انگار وظیفه شماست همراه با راننده به آن گوش دهید. تاکسی را با منزل خودشان اشتباه گرفتند که گفتند چهاردیواری و اختیاری. لااقل یک منویی از انواع آهنگ ها به شما نمی دهند که انتخاب کنید.

4ــ تاکسی مستقیم: بعضی راننده ها حتی در شرایطی که کلی مسافر روی زمین، سرگردان مانده؛ باز هم فقط مستقیم سوار می کنند. انگار که اصلا اعتقادی به چرخاندن فرمان ندارند. شرایط آب و هوایی که بدتر می شود، به جای همراهی و دلسوزی با مسافرها، از آن به عنوان نقطه ضعف آنها استفاده می کنند و فقط مستقیم یا دربست سوار می کنند؛ چون می دانند که مسافرها در زیر آفتاب داغ تابستان یا سرمای سخت زمستان، مجبورند و با هر قیمت و شرایطی سوار می شوند. اوج انصاف و بنی آدم اعضای یک پیکرند و از این حرف های خوشگل و قشنگ!

منبع:جام جم آنلاین
 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.