تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 786

زجرِ دیدن بازی‌های تیم ملی والیبال از رسانه ملی

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از تابناک ؛ زجرِ دیدن بازی‌های تیم ملی والیبال از رسانه ملیبا شروع دور برگشت لیگ جهانی والیبال و میزبانی کشورمان در شش بازی پیاپی، خیلی‌ها امیدوار شدند که سرانجام از آن ماجرای تکراری و کشنده پخش تصاویر آهسته و تکراری لابلای پخش زنده خلاص خواهند شد و شش بازی داخلی تیم ملی کشورمان را با خیال آسوده و کیفیت قابل قبول تماشا خواهند کردِ اما غافل از اینکه همچنان پخش بازی‌های والیبال از دریچه رسانه ملی، قرار است با چاشنی عذاب دادن مخاطبان داخلی همراه باشد.

سومین حضور تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی با انتقادات تند و عجیب و غریب گزارشگران و کارشناسان صدا و سیما از تیم ملی و مشخصا اسلوبودان کواچ همراه بود. این انتقادها از روز اول که با شکست‌های ایران همراه گشت، آغاز شد و حتی این روزها که تیم ملی روی دور برد قرار گرفته و با چهار پیروزی پیاپی، هوادارانش را خوشحال و امیدوار کرده، ادامه دارد. همه آن‌هایی که یکشنبه شب، شاهد پیروزی درخشان و قاطع تیم ملی ایران برابر ایالات متحده امریکا بودند، از کیفیت گزارش عجیب و غریب گزارشگر بازی ناراضی بودند. کنایه‌ها و اعتراض‌های فراوانی که او نثار مربی تیم می‌کرد و نگاهی که از موضع بالا به اسلوبودان کواچ‌ و تصمیماتش داشت، موجب شد تا انبوه بسیاری از بینندگان تلویزیون، بار دیگر از کیفیت پخش بازی‌های لیگ جهانی والیبال ناراضی باشند.

در اولین روزهایی که تیم ایران در لیگ جهانی 2015 به میدان رفت، نمایش ناهماهنگ و بعضا ضعیف تیم، موجب شد تا خیلی‌ها را از عملکرد تیم ابراز نارضایتی کنند. این باور همیشگی که عملکر سال قبل تیم، حاصل کارهای زیربنایی ولاسکو در تیم بوده و کواچ چیزی به تیم اضافه نکرده، موجب شد تا کارشناسان و گویندگان تلویزیون در همان روزهای نخست دور رفت، حسابی از خجالت تیم ملی درآیند. کار به جایی رسیده بود که یک مجری جوان برنامه لیگ جهانی شبکه سه حتی مصدومیت سامان فیاضی را ـ که در جریان بازی و در اثر برخورد با پایه تور بازی حاصل شده بود ـ به تمرینات سخت و شدید کواچ نسبت دهد. این اعتراضات حتی به بازیکنان هم بود و کارشناسان برنامه سعید معروف و یکی دو بازیکن تیم ملی را عصبی و خشن توصیف می‌کردند.

زجرِ دیدن بازی‌های تیم ملی والیبال از رسانه ملی
همه این دوستان البته یک چیز را فراموش کرده بودند و آن اینکه تنها کاری که یک عاشق تیم ملی و یک هوادار درجه یک باید انجام دهد، این است که با همه کاستی‌ها و عیب و نقص‌ها، در جریان مسابقات و وقتی که تیم در حال دست و پنجه نرم کردن با حریفان گردن کلفت است، ‌از تیم همه جانبه کند. هرچقدر هم کواچ با متر و معیارهای کارشناس‌های تلویزیون همخوانی نداشته باشد، تضعیف او از تریبون رسانه پربیننده‌ای مانند رسانه ملی تضعیف تیم ملی است.

حالا می‌شد با اعتراض‌های نابجای کارشناسان تلویزیون در جریان دور رفت ـ‌ که تیم ملی کشورمان چهار شکست پیاپی را مقابل قهرمان لیگ جهانی سال گذشته و قهرمان جام‌جهانی سال گذشته کسب کرده بود ـ‌ کنار آمد؛ اما نمی‌فهمیم چرا در روزهای پیروزی و شادی تیم ملی که همه و همه از هیچ حمایتی از تیم محبوب کشورمان دریغ نمی‌کنند، رسانه ملی و کارشناسانش دست از تخریب و تضیعف تیم بر‌نمی‌دارند؟!

 کواچ هرچقدر هم که نتواند جای ولاسکو را در قلب برخی‌ها بگیرد، همان مربی است که تیم ما توانست زیر نظر او، دو پیروزی قاطعانه 3-0 برابر ایالات متحده آمریکا، قدرتمندترین تیم این روزهای والیبال جهان کسب کند؛ این چیزی نیست که با صحبت‌های یک‌طرفه یک گزارشگر تلویزیونی تغییر کند؛ اما ای کاش مسئولان صدا و سیما و مدیران عالی‌رتبه‌ای که برای پخش بازی‌های والیبال به نکته‌های ریز بینانه‌ای مثل عدم پخش سرود امریکا فکر می‌کنند، به این هم فکر می‌کردند که تضعیف سرمربی تیم، تضعیف کل تیم است و این در روزهایی که تیم ملی در کوران رقابت‌هاست، اصلا با اصول اخلاقی و روحیات ملی ما همخوانی ندارد. کاش همان‌قدر که والیبال‌ ما‌ پیشرفت کرده بود، صدا و سیمای‌ ما‌ هم در حوزه والیبال پیشرفت می‌کرد تا اینچنین در شب‌های بزرگی چون شب پیروزی بر امریکا، سوهان روح بینندگان نشود!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.