تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 791

هر چه نایب رئیس بانوان بگوید درست است !

به گزارش ورزش بانوان ، مهناز امیرشقاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات نایب رییس بانوان فدراسیون فو‌تبا‌ل مبنی بر حضورش تنها به عنوان سرمربی زیر 19 سال، تصریح کرد: خانم عرب عامری هر آنچه که بگوید درست است. تمرکز من فعلا روی تیم جوانان است. زمانی که در تیم بز‌ر‌گسالان فعالیتم را شروع کردم قرار بود تا مشخص شدن شرایط بز‌ر‌گسالان کنار تیم باشم. در ابتدا هم اعلام کردم که اگر قرار به انتخاب باشد قطعا تیم جوانان در اولویت من است، چرا که من از ابتدا با این بچه‌ها کار کردم و می‌خواهم در ادامه هم با اینها کار کنم تا به نتیجه‌ برسم.

امیرشقاقی در ادامه افزود: در حال‌ حاضر اولویتم تیم زیر 19 سال است و من در این باره هیچ صحبتی با فدراسیون انجام ندادم و فعلا به همین روال جلو می‌رویم تا ببینم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

او درباره انتقادش نسبت به مسائل مالی گفت: من هرگز نگفتم فدراسیون و تیم ‌ملی مشکل مالی دارند،‌ بلکه درباره لغو سفر سوچی صحبت کردم و گفتم که به دلیل مسائل مالی این سفر لغو شد در حالی که می‌توانست تورنمنت خوبی برای تیم باشد. من درباره مساله دیگری صحبت نکردم.

سرمربی تیم ملی فو‌تبا‌ل جوانان دختران با تاکید بر این که از تمرکز بر روی یک تیم استقبال می‌کند، تصریح کرد: مشکلی از بابت حضور در تیم ‌ملی جوانان ندارم و به نظرم حضور در این تیم بهتر است، چرا که تمرکز روی یک رده کیفیت کار من را بالاتر می‌برد. زمانی هم که تیم بز‌ر‌گسالان را قبول کردم به این دلیل بود که مسابقات این دو رده تداخلی با هم نداشت و من قبول کردم که هر دو را هدایت کنم.

امیرشقاقی درباره شرایط تیم ‌ملی جوانان گفت: مشکل اساسی ما در تیم جوانان این است که بسیاری از بازیکنان درگیر تحصیل هستند و ما به خاطر امتحانات مجبور شدیم اردوها را تعطیل کنیم. بنا‌بر‌این از نظر آمادگی جسمانی به مشکل می‌خوریم و بچه‌ها باید تلاش خود را انجام بدهند تا این کمبود جبران شود.

او در ادامه درباره اردوهای تیم ‌ملی قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در چین، اظها‌ر کرد: فدراسیون قول داده تا تمام تلاش خود را برای برگزاری اردو انجام دهد. به دلیل این که تیم ‌ملی ازبکستان در ایران بازی تدارکاتی برگزار کرد این امکان وجود دارد که ایران هم برای بازی تدارکاتی به این کشور سفر کند. یکسری بازی تدارکاتی نیز با تیم‌های باشگاهی مدنظر داریم.

سرمربی تیم ملی فو‌تبا‌ل دختران زیر 19 سال در ادامه افزود: قبول دارم که ما احتیاج به بازی‌های تدارکاتی با کیفیت‌تری داریم، اما در بازی برابر تیم‌های باشگاهی می‌توانیم تاکتیک‌های تمرینی را مرور کنیم تا متوجه شویم بچه‌ها در بازی‌های رسمی که حریف و داور وجود دارد بازیکنان چه عملکردی دارند. قطعا حریف قدرتمند خوب است و مزیت های زیادی دارد. ما به دنبال حریف خوب هستیم و تلاش‌های زیادی هم انجام دادیم، اما شرایط طوری رقم خورد که امکان برگزاری بازی میسر نشد. برای مثال قرار بود با تیم ‌ملی تایلند بازی کنیم و نامه نگاری‌های لازم را هم در این باره انجام دادیم، اما به دلیل این که در قر‌عه‌کشی با این تیم همگروه شدیم این بازی لغو شد.

امیرشقاقی درباره مسابقات قهرمانی آسیا گفت: حضور در مرحله نهایی قهرمانی آسیا برای ما بسیار حائز اهمیت است، چرا که ما الان جزو هشت تیم برتر آسیا هستیم؛ هشت تیمی که در فو‌تبا‌ل جوانان جهان نیز دارای رتبه خوبی هستند و حضور میان چنین تیم‌هایی نشان دهنده پیشرفت دختران ماست. حال اگر در مقابل این تیم‌ها بازی قابل قبولی ارائه کنیم در واقع به دو موفقیت رسیده‌ایم. هم حضور در مرحله نهایی اهمیت دارد و هم این که توانستیم برابر تیم‌های خوب آسیا بازی کنیم. مسلما پیروز شدن برابر تیمی به مانند کره شمالی که قهرمان آسیاست کار سختی است.

او در ادامه افزود: حضور در مرحله نهایی نشان می‌دهد که ما جزو تیم‌های قدرتمند آسیا قرار گرفته‌ایم و باید از این پس نگاه ویژه‌ای به تیم شود. خو‌شبختا‌نه این نگاه از طرف آقای کفاشیان و خانم عرب عامری وجود دارد و هر دوی اینها نظر مثبتی روی تیم‌های جوانان دارند. در سال‌های گذشته توجه به جوانان وجود داشت و نتیجه‌ بخش هم بود و ما شاهد هفت بازیکن جوان در تیم ‌ملی بز‌ر‌گسالان بودیم. مطمئنا اگر این تمرکز و توجه ادامه دار باشد در سال‌های آینده می‌توانیم جزو چهار تیم برتر آسیا باشیم.

امیر شقاقی در پایان گفت: ما به یک باره نمی توانیم قهرمان یا نایب قهرمان آسیا شویم. این موضوع دور از عقل است، اما ما می‌توانیم از الان تلاش کنیم تا جزو چهار تیم برتر آسیا باشیم. نگاه AFC و FIFA روی فو‌تبا‌ل دختران ایران ویژه‌تر شده است و به نظرم با بر‌نامه‌ریزی صحیح دو ساله می‌توانیم به موفقیت برسیم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.