تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 811

فدراسیون نه فشنگ داد نه اسلحه !

به گزارش ورزش بانوان، مرضیه پرورش نیا در گفت‌وگو با ایسنا، ملی پوش تیم تراپ بانوان گفت: تاکنون حتی یک فشنگ هم از فدراسیون دریافت نکرده‌ایم چه برسد به اسلحه! این وضعیت بغرنج نباید در رشته اهداف پروازی ادامه یابد.

 از شرایط نامطلوب رشته تراپ در کشور انتقاد و اظهارکرد: هم اکنون 16 سال سن دارم و حدود 3 سال است که در تیم ملی فعالیت می‌کنم. متاسفانه فدراسیون تیراندازی تنها به رشته اهداف ثابت اهمیت می‌دهد و توجه زیادی به رشته اهداف پروازی ندارد.

وی با بیان اینکه اگر توجه زیادی به رشته تراپ در کشور شود، در سطح بین المللی مدال‌های زیادی برای ایران به دست می‌آید، گفت: متاسفانه اکثر هزینه‌های این رشته بر دوش ورزشکاران آن است و حتی از برگزاری اردوهای مناسب برای آمادگی تیراندازان دریغ می‌کنند.

این ملی پوش تراپ بانوان افزود: استعدادهای زیادی در بخش بانوان وجود دارد که به دلیل بی توجهی و هزینه‌های بالای این ورزش این استعدادها نمی‌توانند شکوفا شوند. رشد بانوان در رشته تراپ بسیار بالا است. هم اکنون در کشور 6 تیرانداز بانو در سطح بالا داریم که بنده در رنکینگ کشوری نفر سوم هستم.

پرورش نیا با بیان اینکه فدراسیون در بستن تیم دقت نمی‌کند، تصریح‌کرد: متاسفانه آنقدر بودجه در رشته اهداف پروازی کم است که برای مسابقات انتخابی تمام ورزشکاران سه رشته تراپ، اسکیت و دوبل با هم مسابقه می‌دهند و هر کس امتیاز بیشتری گرفت برای مسابقات بین المللی انتخاب می‌شود. این کار واقعا غیر اصولی است چرا که ورزشکاران هر رشته به طور مجزا باید با یکدیگر رقابت کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: در سال 2013 توانستم در مسابقات آسیایی چین مدال نقره را کسب کنم. اگر امکانات در کشور و به خصوص اصفهان زیادتر بود بدون شک آمار مدال‌ها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کرد. متاسفانه در اصفهان سایت المپیکی اهداف پروازی نداریم و مجبور هستیم برای تمرینات بهتر به تهران برویم. استان‌های تهران، کرمان و مازندران دارای سایت المپیکی هستند. تعجب می‌کنم که چرا در اصفهان با این همه پتانسیل یک سایت المپیکی اهداف پروازی وجود ندارد.

این ملی تراپ بانوان در پاسخ به این سووال که آیا هیات تیراندازی اصفهان به این رشته رسیدگی می‌کند؟ گفت: متاسفانه هیات تیراندازی هم همان سیاست‌های فدراسیون را دارد و تنها به رشته تیراندازی به اهداف ثابت توجه می‌کند.

پرورش‌نیا افزود: برای مسابقات انتخابی المپیک خود را آماده می‌کنم و مطمئن هستم با توانایی‌هایی که دارم در مسابقات انتخابی می‌توان کسب سهمیه کنم. تمام مسافرت‌های تمرینی با هزینه شخصی ورزشکار انجام می‌شود. هر سفر تمرینی خارجی حدود 10 میلیون تومان باید هزینه کنیم. تاکنون حتی یک فشنگ هم از فدراسیون دریافت نکرده‌ایم چه برسد به اسلحه! برای تهیه اسلحه 2 سال پیش 47 میلیون تومان هزینه کردم.

وی اظهارکرد: تمام این هزینه‌های سنگین را پدرم پرداخت کرده است که جا دارد از او تشکر کنم که وظایف فدراسیون و هیات را انجام می‌دهد! به طور مثال برای شخص من در 3 سال گذشته حداقل 150 میلیون تومان هزینه شخصی شده است. برای برادرم نیز همین شرایط وجود دارد.

این ملی تراپ بانوان، افزود: نباید استعدادهای این رشته به بهانه‌های مالی کنار گذاشته شوند. فدراسیون هر چه زودتر باید یک کاری انجام دهد.

پرورش‌نیا گفت: آخرین تمرینی که داشته‌ایم مربوط به مسابقات جهانی قبرس بود که زمان زیادی از آن مسابقات می‌گذرد. این درست نیست که برای شرکت در هر گونه مسابقه‌ای هیچ تمرینی قبل از آن نداشته باشیم. مدیریت ورزش در کشور باید آنقدر قوی باشد که این موضوعات پیش پا افتاده و بدیهی به مشکلات اصلی تبدیل نشوند.

وی خاطرنشان‌کرد: من نوجوانی هستم که در سطح بزرگسالان تیراندازی می‌کنم. در بازی‌های اینچئون اگر تمرینات بیشتری داشتیم و با تدارک بهتری رفته بودیم به جای مقام چهارمی بدون شک رتبه بهتری کسب می‌کردیم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.