تاریخ: 2015-08-24 شناسه خبر: 8250

برگزاری جشنواره سنگ نوردی با محوریت بانوان

سنگ نوردیبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ جشنواره سنگ نوردی طبیعت و سنگ نوردی در منطقه آزاد ماکو واقع در دامنه کوه قیه (قلعه قبان) در هفته آخر شهریور برگزار می شود.

فاطمه سید مومنی؛ مسئول ورزش بانوان منطقه آزاد ماکو در گفت و گو با خبرنگار ما درباره این جشنواره توضیح داد: جشنواره طبیعت و سنگ نوردی در واقع  اولین جشنواره ای است که با همکاری فدراسیون کوه نوردی برگزار می شود. این جشنواره آموزشی- تفریحی- ورزشی با پیشنهاد مدیریت ورزش دختران، بانوان مناطق آزاد و با همکاری فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو  انجام می شود.

وی تاکید کرد: طبق فراخوان فدراسیون کوهنوردی که برای استانها درباره حضور افراد به این جشنواره ارسال شده است، کلیه افراد علاقمند می توانند در این جشنواره به همراه خانواده های خود حضور یابند.

مسئول ورزش بانوان مناطق آزاد اظهار داشت: با توجه به سفری که نایب رئیس بانوان فدراسیون کوهنوردی به منطقه داشت، منطقه آزاد ماکو به عنوان قطب سنگ نوردی و صعود های ورزشی پایلوت شد و به شکل یک مصوبه به تصویب فدراسیون رسید.

وی اضافه کرد: دیوارهای سنگی منطقه ماکو در چهار رده نخست دیوارهای سنگی جهان قرار دارد و این منطقه با توجه به پتانسیل و مزیتی که در سنگ نوردی دارد افراد مستعدی را پرورش داده است.

سید مومنی در ارتباط با این جشنواره آموزشی – تفریحی توضیح داد: این جشنواره ورزشی با آموزش پایه کوهپیمایی  – آموزش جهت یابی – تغذیه در کوهستان – گام برداری در کوهستان – امدادو نجات  – برپایی ( زدن چادر ) و …همراه است. در این جشنواره با تایید منصوره گرجی؛ نایب رئیس بانوان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای طبیعی، یک تیم حرفه ای حداقل 20 نفره از آقایان و بانوان به رهبری مرتضی زارع از اساتید برجسته فدراسیون؛ به بازگشایی مسیرهای جدید در این کوه به مدت 5 روز اقدام می نمایند، افراد واجد شرایط کوهنوردی و صعودهای ورزشی با تایید فدراسیون گواهی مربیگری و ارتقاء درجه دریافت می کنند.

به گفته مسئول ورزش بانوان مناطق آزاد؛ جشنواره سنگ نوردی طبیعت و سنگنوردی در منطقه آزاد ماکو با محوریت بانوان برگزار می شود.

وی تاکید کرد: در سال 1395 در منطقه آزاد ماکو جشنواره و جایزه بزرگ بین المللی صعود های ورزشی با نام “سفر سنگ” برگزار می شود که این جشنواره در واقع پیش زمینه ای این جشنواره بین المللی است.

سید مومنی در پایان خاطرنشان کرد: درواقع کل منطقه درگیر این موضوع می شوند چرا که در منطقه آزاد ماکو سنگ نوردان مطرح زیادی وجود دارند که در این جشنواره حضور پیدا می کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.