تاریخ: 2015-08-25 شناسه خبر: 8406

اميرشقاقي همچنان اميدواراست

امیرشقاقی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهناز امیر شقاقی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه کادر فنی و بازیکنان می دانستند که از گروه خود در رقابت های قهرمانی آسیا در چین صعود نمی کنند، اما انتظار چنین نتایجی را نیز نداشتند ، افزود: مردم حق دارند منتظر نتایج قابل قبولی از تیم های اعزامی باشند به همین دلیل و اینکه دست خالی بازگشتیم از هموطنان رسما عذر خواهی می کنیم .
وی ادامه داد: فدراسیون حمایت خوبی ازتیم دختران زیر 19سال (جوانان ) داشت اما متاسفانه برنامه ها طبق برنامه ریزی انجام شده پیش نرفت.
سرمربی تیم فوتبال دختران جوان اضافه کرد: برای آماده سازی تیم تدارکات قبل ازمسابقه بسیار مهم است تا تیم از نظر تکنیک ، تاکتیک ، روانی و جسمانی به آمادگی بالایی برسد و به همین دلیل من تحلیل این نتایج را با توجه شرایط آماده سازی تیم و نتیجه کسب شده به کارشناسان و صاحب نظران این رشته می سپارم.
این مربی با سابقه فوتبال زنان ادامه داد: تیم ما 24 تیرماه راهی چین شد و این درحالی بودکه شش بازیکن ما تا 16 مرداد درگیر کنکور بودند و نمی توانستند در کنار تیم باشند وهمین مساله موجب افزایش استرس آنان و عدم آمادگی جسمانی این بازیکنان و هماهنگی لازم تیمی شد.
امیرشقاقی تاکید کرد: البته بیش از 70 درصد بازیکنان نیز دانش آموزهستند و تا ششم تیرماه درگیر امتحانات پایان سال تحصیلی بودند.
به گفته وی تحصیل بازیکنان ازاولویت های عمده خانواده ها با توجه به غیرحرفه ای بودن ورزش در میان دختران محسوب می شود و البته کادر فنی نیز به مسایل تحصیلی دختران بیش از ورزش اهمیت می دهد.
امیرشقاقی گفت: قصد توجیه نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی آسیا را ندارم اما باید همه شرایط از جمله روند آماده سازی تیم و جایگاه حریفان مورد توجه قرار گیرد که در این صورت تحلیل یا آسیب شناسی نتایج قابل قبول خواهد بود.
تیم فوتبال دختران زیر19 سال ایران در رقابت های قهرمانی آسیا درچین که اوایل هفته جاری برگزار شد، سه شکست سنگین 13برصفر، 9 برصفر و 7بر1 را بدست آورد.
وی همچنین به هماهنگی و تلاش فدراسیون برای انجام چند بازی تدارکاتی با تیم هایی از ژاپن ، آذربایجان ، ازبکستان و اردن اشاره کرد و گفت: با وجود تلاش بیش از حد فدراسیون متاسفانه به دلایل مختلف از جمله برگزاری اردوهای اروپایی حاضر به حضور در ایران یا سفر تیم ایران به این کشورها نشدند و این مساله مانع از آماده سازی بهتر تیم فوتبال دختران زیر 19 سال ایران شد.
این بازیکن اسبق فوتبال کشورمان اضافه کرد: از سوی دیگر در ایران لیگ فوتبال در رده جوانان برگزار نمی شود واین مساله نیاز این رده سنی به برگزاری اردوهای آماده سازی را به مراتب بیشتر می کند و یا اساسا وجود این گونه اردوها و دیدارهای تدارکاتی برای این تیم ها حیاتی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه تیم دختران جوان شانس حضور در تورنمنت سوچی را نیز از دست داد ، گفت: در سوچی حداقل می توانستیم با شش تیم بازی کنیم .
امیر شقاقی درخصوص اینکه برخی حضور یک مربی خارجی را راهکار ارتقاء سطح فنی فوتبال زنان و دختران در ایران می دانند افزود: ما سابقه حضور مربیان زن خارجی را در ایران داشته ایم ، اگر شرایط همین باشد که فرقی نمی کند مربی خارجی باشد یا داخلی .
وی تصریح کرد: حضورقدرتمند در رقابت های قهرمانی آسیا نیازمند یک برنامه ریزی دوساله و برگزاری اردوهای 10 روزه در اروپا یا کشور های برتر آسیا به صورت هر دو ماه یکبار است تا تیم در میدان واقعی خودش را محک زده و علاوه بر کاهش استرس و ترس حضور در میادین تجربه بازیکنان افزایش یافته به خودباوری از توانایی های خود دست یابند.
این مربی با بیان اینکه مهم ترین حریف تمرینی تیم دختران زیر 19 سال ایران ، تیم شهرداری بم بوده است ، گفت: باید از مسئولان این تیم قدردانی کنم اما نباید قدرتمندترین تیم تمرینی برای فوتبال دختران جوان تنها یک تیم داخلی باشد.
به گفته امیر شقاقی تمامی حریفان حاضر در رقابت های فوتبال قهرمانی دختران جوان آسیا در چین به طور دایم در مسابقات آسیایی و جهانی حضور داشته اند که از جمله این رقابت ها جام جهانی و بازیهای آسیایی اینچئون بوده است .
وی تصریح کرد : تاکنون هرگز فوتبال زنان ایران در مقابل برترین های آسیا که برترین های جهان هستند به میدان نرفته بود و حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا گامی بزرگ برای فوتبال زنان است که باید در سایه یک برنامه ریزی خوب تقویت شده و در دوره بعدی ما صعودی یک تا دو پله ای در این زمینه باشیم .

منبع:ايرنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.