تاریخ: 2015-08-26 شناسه خبر: 8444

بهترین رنگ مدال مسابقات آسیایی را می‌خواهیم

کاراته بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فریبا بداغی در گفت‌وگو با خبرنگاري، ضمن بیان این مطلب در خصوص آخرین شرایط بانوان کاراته‌کا حاضر در اردوی تیم ملی گفت: «بچه‌ها شرایط خوبی دارند. هم از لحاظ آمادگی بدنی و هم به لحاظ مسائل روحی و روانی مشکل خاصی ندارند و همه برای آغاز مسابقات جهانی لحظه شماری می‌کنند.»

وی ادامه داد: «برای اینکه به ترکیب تیم اعزامی برسیم تیم ملی از بیستم فروردین سال جاری چند مرحله اردو برگزار کرد. در ابتدا در هر وزن 3 کاراته‌کا در اردو حضور داشتند که با پشت سر گذاشتن چند مرحله از تعداد کاراته‌کا‌های اردو کاسته شد. البته من از میانه راه هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم. در ابتدا و در هفته‌های ابتدایی تلاش کردم تا نفرات حاضر در اردو با نحوه تمریناتم آشنا شوند که شکر خدا بعد از اینکه این اتفاق افتاد روند آماده سازی تیم سرعت گرفت. امروز تک تک کاراته‌های تیم بانوان بالای 90 درصد آماده هستند.»

بداغی اضافه کرد: «تا به امروز 12 مرحله اردوی آماده سازی را پشت سرگذاشتیم که مرحله آخر روز سه شنبه به پایان رسید. در این مدت خیلی سخت تلاش کردیم و با تمام کاستی‌ها و مشکلات کنار آمدیم تا تیمی خوب را روانه مسابقات آسیایی کنیم. در این مدت تلاش کردیم تا اردوی خارج از کشور برگزار کنیم که متاسفانه تلاش فدراسیون برای هماهنگی با تیم‌های اروپایی به جایی نرسید. تیم های آسیایی هم کهآنهایی که خوب هستند حاضر نشدند با ما اردوی مشترک برگزار کنند و برگزاری با تیم‌های ضعیف هم برای ورزشکاران ما نتیجه‌ای نداشت. از این رو تلاش کردیم با برگزاری اردو‌های داخلی مرز آمادگی کاراته‌کا‌ها را بالاببریم که شکر خدا این اتفاق هم امروز افتاد.»

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: «مسابقات قهرمانی آسیا قرار است در شهر یوکوهامای ژاپن برگزار شود به همین دلیل ما در ساری یکی از اردوی‌های آماده سازی خود را برگزار کردیم تا با توجه به نزدیکی شرایط جوی این شهر با یوکوهاما بچه‌ها تمرین و مسابقه دادن در چنین شرایطی را هم تجربه کنند. این اردو کمک کرد تا کاراته‌کا‌‌های تیم ملی آمادگی خوبی پیدا کنند که من از این موضوع خوشحال و البته راضی هستم.در مدت حضورمان در ساری دو بازی دوستانه نیز برگزار کردیم که نتایج خوبی برای تیم ملی داشت.»

بداغی در ادامه و در پاسخ به این سوال که چه تعداد از کاراته‌کا‌های تیم ملی شانس کسب مدال رادر مسابقات قهرمانی آسیا دارند نیز گفت: «حمیده عباسعلی که بخت نخست تیم ایران است اما در سایر اوزان‌ها ما بی شانس نیستیم. در هر 5 وزن امید کسب مدال داریم ولی مسئله رنگ مدال است . ما می‌خواهیم بهترین رنگ مدال را از این رقابت‌ها بگیریم.

وی درباره آنالیز حریفان تیم ملی در این مسابقات گفت: « فیلم بازی‌های سال قبل حریفان را دیده‌ام و مورد ارزیابی قرار داده‌ایم ولی از بازی‌های امسال حریفان فیلمی نداشته‌ایم چرا که خودشان مانع انتشار فیلم مسابقاتشان شدند.»

منبع:آنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.