تاریخ: 2015-08-26 شناسه خبر: 8473

بهترین سن برای شروع ورزش

بهترین سن برای شروع ورزش

به گزارش سایت ورزش بانوان؛  بدین ترتیب هر چه قدر طول استخوان بلندتر شود به همان نسبت عضلات هم باید بلندتر و کشیده تر شوند که در نتیجه هر چه قدر عضله بلندتر باشد به همان نسبت استعداد افزایش حجم آن نیز بالاتر خواهد بود و عضله حجیم تر و قوی تر هم به معنای بیشتر شدن قدرت بدنی فرد خواهد بود.
آیا می دانستید در اکثر ورزش ها مثل: (شنا، بسکتبال، فوتبال، والیبال، بدنسازی، تنیس، دوچرخه سواری و…) داشتن قدبلند یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. و راه رسیدن فرد به سطوح بالای آن رشته ورزشی را بسیار آسان تر می نماید. داشتن عضلات بزرگ و قوی باعث بالارفتن قدرت بدنی فرد می شود و همان طور که می دانید رشد عضلات به وسیله طول استخوان ها متصل به آنها محدود می شود. یعنی هیچ وقت طول عضله نمی تواند بزرگ تر از طول استخوان متصل به آن باشد. اجراء تمرینات ورزشی قبل از دوره های سنی در افزایش طول استخوان ها بسیار مؤثر و مفید می باشد شاید از تمرینات و تغذیه صحیح در این دوره بتوان به عنوان دوره ریختن پی ساختمان نام برد. همان طور که می دانید هر چه قدر پی ساختمان محکم تر و اصولی تر باشد به همان میزان توانائی ساختن طبقات بیشتر و محکم تر بر روی آن افزایش خواهد یافت. پس ساختن پی و زیرساختار در ورزش و هر مورد دیگر مهمترین اصل می باشد.
آیا تا به حال ورزشکاران سطح بالای رشته تنیس را از نزدیک و یا در تلویزیون مشاهده کرده اید؟ بیش از ۹۰ درصد این ورزشکاران از قدبلند برخوردار هستند پس به همین سادگی به اهمیت داشتن قدبلند پی ببرید. استخوان بلندتر یعنی عضله قوی تر و عضله قوی تر و بلندتر یعنی قدرت بیشتر در ضربه زدن به توپ.
اجراء تمرینات با وزنه در دوران رشد و قبل از بلوغ نه تنها از رشد قدی فدر جلوگیری نمی کند بلکه در صورت اجراء صحیح آن (تحت نظر کارشناس و مربی آگاه) باعث خواهد شد که شخص به حداکثر استعداد افزایش قدی خود (بسته به ژنتیک فردی) دست یابد و در ضمن در صورت تمرین زیرنظر کارشناس به هیچ عنوان احتمال آسیب دیده گی برای فرد نوجوان نخواهد بود.
در یک تحقیق دیگر که در شهر مالموی سوئد به عمل آمده مشخص شد که اجراء تمرینات در دورانی که استخوان ها در حال رشد هستند به میزان قابل توجهی از ابتلاء به پوکی استخوان جلوگیری می نماید. تمامی زن ها و اکثر مردها در صورت رسیدن به دوران کهولت تا درجه ای مشخص پوکی استخوان را تجربه خواهند کرد.
یک زن به طور معمول قوی ترین ساختار استخوانی را در سن ۲۰ سالگی دارا می باشد و پس از آن به صورت سالانه از چگالی (دانسیته) استخوانی اش کاسته می شود و با شروع دوران یائسگی (معمولاً سن ۵۲ سالگی) این میزان کاهش چگالی استخوان ۳ تا ۵ برابر افزایش می یابد. مردان به طور معمول قوی ترین استخوان را در سن ۳۰ سالگی دارا می باشند و پس از آن سرازیری (کاهش چگالی استخوان) شروع می شود.
برای حفظ چگالی (دانسیته) استخوان و کاهش نرخ پیشرفت پوکی استخوان می بایست تمرینات با وزنه، (تمرینات قدرتی) را اجراء کرد. اجراء تمرینات قدرتی قبل از بلوغ و ادامه دادن آن تا آخر عمر در جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان بسیار مؤثر می باشد و دلیل آنهم بسیار واضح می باشد وقتی استخوان ها به طور معمول مجبور باشند در مقابل یک نیروی خارجی مقاومت کنند آن موقع است که باید قوی تر شوند تا بتوانند خود را با نیروی وارده تطبیق دهند و در آخر اینکه مکمل رسیدن به یک چنین شرایطی تغذیه صحیح و حفظ عادت های درست زندگی می باشد.نکات مهم در ورزش – ویستا
ویرایش و تلخیص:آکاایران
برچسب ها : بهترین سن برای شروع ورزش. بهترین سن برای شروع ورزش کشتی. بهترین سن برای شروع ورزشهای رزمی. بهترین سن برای شروع ورزش رزمی. بهترین سن برای شروع ورزش کشتی. بهترین سن شروع ورزش برای کودکان. نکات مهم در ورزش.

منبع:آكاايران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.