تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 864

کلاهبردار زن نما دستگیر شد

به گزارش ورزش بانوان،سرهنگ فرهاد ابدال چگنی، رئیس پلیس فتا لرستان گفت: خانمی با مراجعه به مراجع قضایی اظهار کرد با اعتماد به دوستان خود با در گروهی با خانمی به هویت جعلی (نازگل) آشنا و با ورود در آن محیط شماره تماس خود را برای این شخص ارسال که بعد از مدتی متوجه شده شخص مورد نظر خانم نمی باشد.

وی افزود: به گفته شاکی از روز بعد از آشنایی با فرد مورد نظر، هویت جعلی «ناز گل» با ایجاد مزاحمت و عنوان موضوع که عکس پروفایل او را در اختیار همسرش می گذارد وی را تهدید به خواسته نامشروع می کند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان پلیس فتا استان با تحقیقات مقدماتی و اقدامات فنی موفق به شناسایی فرد مذبور شده و آن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا لرستان اظهار کرد: برخی افراد بدون اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی وارد این فضا شده و محیط ناامن و آلوده برای سایر کاربران فراهم می نمایند که پلیس فتا با اینگونه موارد به شدت برخورد خواهد کرد.

وی افزود: بهترین راه برای مقابله و پیشگیری از جرائم اینترنتی، عدم اعتماد به کاربران و حتی عدم اعتماد به شبکه های اجتماعی است و لازم است به راحتی اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاریم.

سرهنگ ابدال چگنی توصیه کرد: به فرزندان خود آموزش دهید آشنایی هایی که در فضای مجازی ایجاد می شود را به فضای واقعی نکشانند و به هیچ وجه به افرادی که در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند اعتماد نکنند.

منبع:(باشگاه خبرنگاران)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.