تاریخ: 2015-08-29 شناسه خبر: 8752

خودتان شوره سر را درمان کنید

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دلایل شوره سر ممکن است سوء تغذیه، کمبود روی، قارچ یا استفاده از صابون ها و شامپوهای دارای خاصیت قلیایی بالا باشند.شوره سر مشکلي آزارنده است، اما درمان‌هاي خانگي وجود دارند که به تخفيف پوسته ريزي و خارش کمک مي‌کنند.

 از اين درمان‌هاي خانگي مي‌توانيد استفاده کنيد:

 استرس خود را تحت کنترل درآوريد، چراکه استرس شوره سر را بدتر مي‌کند.

هرروز موهايتان را شامپو کنيد، بخصوص اگر پوست سرتان چرب است.

 استفاده از فراورده‌هاي حالت‌دهنده مو مانند اسپري، ژل و واکس را محدود کنيد. اين فراورده‌ها ممکن است روي پوست سر تجمع يابند و باعث چرب‌تر شدن آن شوند.

رژيم غذايي غني از مواد مغذي بخوريد که شامل مقدار زيادي ويتامين‌هاي B و روي (زينک) باشد.

 با رعايت ايمني بگذاريد پوست سر در معرض نور خورشيد قرار گيرد، اما ازآنجايي‌که قرارگيري در معرض پرتوهاي ماوراي بنفش خطر سرطان پوست را افزايش مي‌دهد. حمام آفتاب نگيريد. کافي است که مدتي کوتاه را در فضاي بيرون بگذرانيد. حتماً از کرم ضد آفتاب روي صورت و بخش‌هاي برهنه پوست استفاده کنيد.

يک درمان جايگزين که در بررسي‌هاي کوچک نشان داده شده است باعث کاهش شوره سر مي‌شود، شامپو کردن با روغن درخت چاي است. در اين مورد بررسي‌هاي بيشتر موردنياز است. روغن درخت چاي که از برگ‌هاي يک درخت چاي استراليايي
(Melaleuca alternifolia) گرفته‌شده، براي قرن‌ها به‌عنوان يک عامل ضدعفوني‌کننده، ضد ميکروب و ضد قارچ به کار مي‌رفته است.

اين روغن اکنون در شماري از شامپوها که در فروشگاه‌هاي درمان‌هاي گياهي و طبيعي به فروش مي‌رسند، وارد شده است. اين روغن ممکن است در برخي از افراد حساسيت ايجاد کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.