تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 877

دستگیری سرباند میلیاردر یک شبکه بین‌المللی مواد مخدر

به گزارش ورزش بانوان، سردار سرتیپ علی مویدی به عملیات پیچیده پلیس برای به نتیجه رسیدن و رسیدگی به این پرونده بین المللی موادمخدر اشاره کرد و گفت: با همکاری مشترک پلیس ایران و امارات عربی متحده ، سرشبکه یکی از باندهای بزرگ موادمخدر با سابقه پس ار سال ها فعالیت در منطقه و ترانزیت بیش از 100 تن موادمخدر، سرانجام در کرج شناسایی و دستگیر شد.

سردار مویدی هویت فرد دستگیر شده را “رح” اعلام کرد و افزود: این متهم سال هاست که با اتباع دیگر کشورهای منطقه به قاچاق موادمخدر اقدام و در چند سال اخیر نیز بیش از 100 تن انواع مواد مخدر را درمنطقه جابجا می کرد که پلیس ایران بیش از یک پنجم آن را از اعضای باند مرتبط به وی کشف و ضبط کرده است.

وی با اشاره به اینکه سن متهم 34 سال است، گفت: “رح” دارای عناوین و اسامی مختلفی بود و با استفاده از گذرنامه های جعلی به کشورهای مختلف تردد می کرد.

رئیس پلیس مبارزه موادمخدر نیروی انتظامی افزود: عملیات دستگیری این فرد پس از مدتی کار پیچیده اطلاعاتی به نتیجه رسید و سرانجام این فرد در کنار خانواده اش به صورت مسلح دستگیر شد.

سردار مویدی با اشاره به گردش مالی ده ها میلیاردی و سرمایه کلان این فرد گفت: میلیاردها تومان در حساب متهم موجود است طوری که فقط چند دقیقه بعد از دستگیری ، چکی به مبلغ 200 میلیارد تومان از وی کشف شد و خانواده اش نیز بیش از 100 میلیون تومان از حسابش برداشت کردند.

وی افزود: پس از دستگیری 50 عدد گوشی تلفن همراه نیز کشف و مشخص شد متهم علاوه بر قاچاق موادمخدر، در حوزه قاچاق سلاح نیز نقش داشته است.

رئیس پلیس مبارزه موادمخدر ناجا با بیان اینکه پرونده این فرد مدت ها نیز از سوی وزارت اطلاعات در دست بررسی بوده است، گفت: این متهم عمدتا در کشورهای ایران، پاکستان و افغانستان و نیز برخی کشورهای حوزه خلیج فارس اقدامات تبهکارانه خود را انجام می داد اما اخیرا در سطح فرامنطقه ای نیز فعالیت می کرد.

سردار مویدی با اشاره به انجام تحقیقات و بازجویی از متهم افزود: از همدستان این فرد نیز هنگام دستگیری، بیش از 40 قبضه سلاح گرم کشف شد.

وی با اشاره به پرونده قاچاقچی میلیاردر موادمخدر افزود: این پرونده به مراتب با عملیاتی پیچیده و گسترده تر از پرونده های “تمساح خلیج” و “حسین پنجک” به نتیجه رسید.

سردار مویدی گفت: اقدام به قتل در یکی از شهرستان ها از دیگر جرائم این فرد است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه متهم یک شرکت در امارات و اموال بسیار زیادی در کشورهای همجوار دارد، گفت: این متهم برای رسیدگی به پرونده اش به دستگاه قضا تحویل شد.

وی با بیان اینکه از مدت ها قبل رسیدگی به این پرونده و دو پرونده بین المللی دیگر با همکاری برخی کشورهای منطقه در دستور کار پلیس قرار گرفت، از کشف دو پرونده موفقیت آمیز دیگر در همکاری مشترک میان پلیس مبارزه موادمخدر ناجا با پلیس های قطر و ترکیه خبر داد.

سردار مویدی گفت: در این عملیات ها نیز دو سرشبکه مافیایی موادمخدر دستگیر شدند.

وی از بیان جزییات بیشتر درباره دو پرونده اخیرخودداری کرد و افزود: پس از تکمیل این پرونده ها متعاقبا جزییات بیشتر را اعلام خواهیم کرد.

رئیس پلیس مبارزه موادمخدر ناجا از دستگاه قضا خواست که برای این دسته از مجرمان بیشترین مجازات پیش بینی شده در قانون اعمال شود.

دستگیری مجدد مجرم محکوم به حبس ابد در پایتخت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از دستگیری مجدد فردی 40 ساله با حمل 115 کیلوگرم هروئین در تهران خبر داد که قبلا به حبس ابد محکوم شده بود.

سردار سرتیپ علی مویدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: فرد دستگیر شده دارای سابقه طولانی قاچاق مواد مخدر و سلاح گرم است که به حبس ابد محکوم شده بود و معلوم نیست با چه ترفندی از زندان آزاد شده و مجدداً به چرخه ترانزیت مواد مبادرت کرده است.

وی با اشاره به اینکه انتظار است پس از دستگیری مجرم های خاص و تحویل به دستگاه قضا باید تا پایان وقت مقرر و حکم صادر شده مجرم در مجازات باشد، افزود: این فرد دو ماه پیش با یک میلیارد وثیقه آزاد و بلافاصله به امر حمل و ترانزیت مواد مخدر وارد شد.

سردار مویدی گفت: این امر نشان می دهد که با این مجرمان آن گونه که در قانون و مقررات آمده برخورد نمی شود و آنها از این فرصت ها سوء استفاده می کنند.

وی افزود: از این مجرم بی سواد اموال قابل توجه ای نظیر چهار خانه در مناطق بالا شهر تهران، چند دستگاه خودروی خارجی و مدل بالا و چند باغ و ویلا در مناطق خوش آب و هوای پایتخت کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: انتظار است با مجرمان این چنینی براساس قانون برخورد شود زیرا سهل انگاری به مصلحت دستگاه ها نیست.

به گزارش خبرنگار ما سردار مؤیدی در نشست خبری نسبت به اجرایی شدن آئین دادرسی کیفری جدید از دو روز قبل هشدار داد.

وی افزود: به عنوان فردی که 30 سال در امر مبارزه با مواد مخدر فعالیت دارم هشدارهای لازم را داده ام که این آئین دادرسی جدید نمی تواند برابر خواسته های مردم امر مبارزه با مواد مخدر را تشدید و سیاست های کلی نظام را در بر گیرد.

سردار مویدی ابراز امیدواری کرد: هرچه زودتر مسئولان مربوط این موضوع را بررسی و تجدید نظر کنند زیرا نگرانی های زیادی در حوزه قضات و پلیس ایجاد می شود.

وی گفت: آئین دادرسی کیفری جدید برای قاچاقچیان راه فرار از مجازات و قانون را به راحتی فراهم کرده است به طوری که نه تنها در امر مبارزه کمک نمی کند بلکه چالش و مانع بزرگی هم ایجاد می کند.

سردار مویدی افزود: در طول 35 سال بعد از انقلاب تاکنون چنین فرصتی برای سوء استفاده قاچاقچیان فراهم نشده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به حذف ماده 32 قانون مبارزه با مواد مخدر از آئین دادرسی کیفری جدید اشاره کرد و گفت: در آئین دادرسی جدید، مسئول رسیدگی در جرائم مواد مخدر عوض شده است.

95 درصد مواد مخدر کشف شده سنتی است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از 95 درصد مواد مخدر کشف شده در سه ماه امسال، سنتی و بیشتر از نوع تریاک، حشیش و هروئین است.

سردار سرتیپ علی مویدی در نشست خبری افزود: اگر زیرساخت های لازم و بسترهای مناسب برای جمع آوری همه خرده فروشان و معتادان به صورت کلان فراهم شود پلیس به لحاظ اشراف بر این محلات می تواند با سرعت به پاکسازی آنان اقدام کند.

سردار مویدی همچنین فرار “تمساح خلیج” قاچاقچی دستگیر شده را تکذیب کرد و گفت: این فرد نگریخته و به زودی به اشد مجازات می رسد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا رشد اعتیاد در کشور را خیلی بیشتر از رشد اقدامات و زیرساخت های لازم در این زمینه دانست و افزود: تهدید مواد مخدر برای خانواده ها جدی است و این مساله می طلبد که دولتمردان و کارگزاران حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.

سردار مویدی گفت: البته من به نمایندگی نیروی انتظامی از اقدامات انجام شده تشکر می کنم اما این مقدار کفایت وضع موجود را نمی کند و ضرورت دارد برای یک امر ویژه و تهدید جدی حساسیت بیشتری داشته باشیم.

وی درباره اظهارنظر برخی مسئولان مبنی بر اهمال قوه قضائیه در برخورد با قاچاقچیان و معتادان افزود: به لحاظ کار بزرگی که انجام می گیرد قوه قضائیه در لایه و سطوح مختلف، درگیر موضوع مبارزه با مواد مخدر است؛ انصافا قضات دلسوز و پا به کاری داریم که در خیلی از جاها از پلیس دلسوزتر و جلوتر هستند.

سردار مویدی افزود: ما به سهم خود از قوه قضائیه در امر مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر می کنیم؛ البته طبیعی است در هر دستگاهی از نیروی انتظامی گرفته تا بقیه دستگاه ها ضعف و اشکالاتی وجود داشته باشد که من نمی توانم اشکالات را در این تریبون عرض کنم؛ این دستگاه ها حوزه نظارتی دارند که اشکالات را احصاء می کنند اما آنچه مسلم است ما مشکلاتی هم در این فرآیند داریم.

وی گفت: قوه قضائیه یکی از دستگاه هایی است که با پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر همکاری دارد و ما در مجموع از دستگاه قضا تشکر می کنیم اما حرف هایی نیز برای این حوزه داریم.

سردار مویدی درباره انسداد مرزها افزود: خوشبختانه امسال اعتبارات خاصی در حوزه مرزبانی دیده شده و در چند سال آینده انسداد تکمیل می شود و برای همیشه به دغدغه مردم در خصوص ورود مواد مخدر و ناامنی پایان داده می شود.

وی درباره آمار معتادان زن به خبرنگاران گفت: متاسفانه رشد اعتیاد خانم ها در مقایسه با گذشته بیشتر شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره جمع آوری معتادان در حاشیه بزرگراه ها افزود: منتظریم که مکان هایی برای نگهداری معتادان و همچنین زیرساخت ها فراهم شود چرا که در آن صورت با یک حرکت می توان همه آنان را جمع آوری کرد.

منبع: جام جم آنلاین
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.