تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 882

رکوردشکنی ساره جوانمردی در اردوی آماده سازی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ تیم ملی تیراندازی معلولین ایران این روزها آخرین اردوهای تمرینی خود را برای حضور موفق در مسابقات جام جهانی کرواسی و کسب سهمیه پارا المپیک زیرنظر حسین امیری، سرمربی تیم ملی سپری می کند.

در این اردو یک تیرانداز جدید هم به ترکیب تیم اضافه شده و قرار است در ماده تفنگ اولین حضورش را در مسابقات بین المللی تجربه کند.

در عین حال تیم ملی تیرانداز معلولین که نتوانست در مسابقات بین المللی ترکیه رکوردهای خوبی را از خود به جا بگذارد تمام تلاشش را برای حضوری درخشان در کرواسی متمرکز کرده است.

این تیم قرار است روز 16 تیرماه به کشور کرواسی اعزام شود و تیراندازان از روز 19 تیرماه در خط آتش قرار می گیرند.

حسین امیری، سرمربی تیم ملی تیراندازی معلولین ضمن ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در اردوهای تمرینی گفت: ساره جوانمردی، سمیرا ارم، عالیه محمودی و کبری رضایی چهار بازیکن اعزامی به مسابقات جهانی هستند. من در این اردو دو بار از تیراندازان رکوردگیری کردم تا استقامتشان بالا رود و برای مسابقات کرواسی به شرایط آرمانی نزدیک شوند.

وی با اعلام این مطلب که مسابقات بین المللی ترکیه مطابق نظر ملی پوشان نبود و محیط ورزشی شبیه به سالن برگزاری مسابقات نبود، افزود: در آن مسابقات محیط برگزاری مسابقات اصلا مناسب نبود و به همین دلیل شاگردانم نتوانستند به آنچه مورد نظر ماست دست یابند، اما این رقابتها سطح بالایی دارد و امیدوارم تیراندازان به رکوردهای خوبی دست یابند.

یکی از اتفاقات دیگر که در اردوی پایانی افتاد، حضور ساره جوانمردی بود که در اردوی قبل به دلیل امتحانات دانشگاه غیبت داشت و حالا به اردو برگشته و شرایط خوبی در کنار سه تیرانداز همشهری خود دارد. وی در رکوردگیری امروز توانست رکورد تیراندازی ماده تپانچه بادی را به میزان دو نمره افزایش دهد.

امیری در این باره اظهار داشت: جوانمردی در شرایط خوبی قرار دارد و می تواند رکوردش را جابجا کند. وی در رکورد گیری امروز موفق شد رکورد مرحله مقدماتی مسابقات جهانی که در دستان یک خانم از کشور مقدونیه بود را به 385 رسانده و به میزان دو نمره افزایش دهد.

جوانمردی در مسابقات سال گذشته سهمیه ورودی مسابقات پارا المپیک برزیل را به دست آورده و در صورت گرفتن مدال طلا سمیرا ارم می تواند با کسب عنوان نایب قهرمانی سهمیه مستقیم پارا المپیک را نیز کسب کند. جوانمردی در عین حال امیدوار است در ماده تپانچه خفیف نیز سهمیه بازی های پاراالمپیک را به دست آورد.

سرمربی تیم ملی تیراندازی معلولین در خصوص رضایی بازیکن تازه وارد تیم ملی نیز اظهار داشت: رضایی در مسابقات قهرمانی کشور عنوان نخست را به دست آورده است و با توجه به رکوردهایی که به ثبت رسانده است، کمیته فنی تصمیم گرفت وی را به مسابقات جهانی کرواسی اعزام کند.

وی ادامه داد: سایر بازیکنانم نیز در شرایط خوبی به سر می برند و از همه شاگردانم راضی هستم. تنها مشکل ما این است که انتظارات از تیراندازی بالا رفته و همین امر فشار را روی شاگردانم بالا برده و ممکن است روی عملکردشان اثرگذار باشد. در عین حال نگاه من به مسابقات پارا المپیک است و فکر می کنم با شرایطی که بازیکنانم دارند سهمیه بازی های پاراالمپیک را به دست آورند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.