تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 883

من در کل موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ ها هستم

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ وزیر بهداشت دولت اصلاحات بیان کرد که مسأله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها یک مسئله اعتقادی است، دولت و مخالفانش هیچکدام نباید در این باره خودرأی باشند، زیرا این رفتار باعث تشنج در جامعه می‌شود، در حالی که باید اجازه بدهیم جامعه با حضور فعال خودش به سمتی که تمایل بیشتری دارد، حرکت کند.

مسعود پزشکیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سایت ورزش بانوان، درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌های ورزشی گفت: مسأله حضور زنان در ورزشگاه‌های ورزشی مسئله تازه‌ای نیست. بحث مهم این است که نحوه‌ی برخورد با این موضوع حساب شده نیست.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس خاطر نشان کرد: کسانی که تصور می‌کنند با این اجرای تجمعات و اعمال فشار برای جلوگیری از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به اسلام، حجاب و یا نظم اجتماعی کمک می‌کنند، در اشتباه‌ هستند. حتی می‌توان گفت این افراد بر علیه تصور ابتدایشان عمل می‌کنند.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات ادامه داد: زمانی که به این نحو با ورود بانوان در ورزشگاه‌ها مخالفت می‌کنند، نوعی دشمنی و لج‌بازی را در سطح جامعه گسترش می‌دهند. و باید بدانیم که با لج‌بازی و دشمنی نمی‌توان یک باور و یا اعتقاد را در جامعه تثبیت کرد.

او اظهار کرد که اگر دولت این طرح را تصویب و قانونی کند، می‌تواند با گروه‌هایی که از طریق تجمعات سعی می‌کنند، فضای جامعه را تحت تسلط خود درآورند، به شکل قانونی برخورد کند.

این نماینده اصلاح طلب تصریح کرد: دولت علی رغم اینکه با حضور زنان موافق است، اما این‌ها مباحثی‌اند که به فضای کلی اعتقادی اجتماع بازمی‌گردد و دولت نمی‌تواند در این موضوع خودرای باشد، جامعه باید با حضور فعال خودش فضا را به سمت و سویی که متمایل است، سوق دهد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: این رفتار دولت کاملا منطقی است و نباید در اجرای نظرش در موارد اعتقادی به جبهه‌های مخالف بی‌توجه باشد، زیرا این رفتار فقط باعث متشنج شدن فضا می‌شود.

او افزود: در چنین شرایطی بحث به مبارزات جناحی و تنش‌های سیاسی تقلیل پیدا می‌کند، در حالیکه بحث‌های منطقی و مستدل می‌تواند در این شرایط گره‌گشا باشد.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: من در کل موافق با حضور زنان در ورزشگاه‌ ها هستم، و تنها تذکرم درباره نحوه عملی کردن این طرح است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.