تاریخ: 2015-06-24 شناسه خبر: 888

قولی که آقای نوبخت در زمینه ورزش داد


به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ «رباب شهریان» معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه امروز این نگاه بین متولیان ورزش کشور وجود دارد که از پتانسیل بانوان در رقابت‌های بین المللی استفاده کنند.

شهریان در حاشیه همایش نخبگان ورزش بانوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال همدلی و همزبانی نشستی را با نخبگان ورزش برگزار می‌کنیم و با توجه به اینکه در سال آخر برنامه پنجم هستیم از نقطه نظرات نخبگان برای توسعه ورزش بانوان استفاده می‌کنیم و با هم‌افزایی کارهای مختلف در این بخش را پیگیری می‌کنیم. خوشبختانه سیاست‌های دولت در این بخش مناسب است و امروز همزمان با سالگرد تشکیل دولت در تلاشیم تا در بخشی ا مطالبات خود از ورزش بانوان به جمع بندی برسیم.

وی در ادامه افزود: نظام‌نامه فرهنگی ورزش از سال 84 طبق مصوبه باید انجام می‌شد و پیش‌نویس آن نوشته می‌شد که این کار ناتمام ماند و ما آن را پیگیری می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم بین ورزش بانوان و آقایان تبعیضی وجود داشته باشد.

معاون بانوان وزارت ورزش تأکید کرد: اساسنامه فدراسیون‌ها در حال تدوین است و ویرایش نهم آن در شورای معاونان مطرح می‌شود. به هر حال این موضوعات حساسیت دارد و چون قرار است به عنوان قانون مطرح شود تغییر آن نیاز به زمان دارد. اما تلاش می‌کنیم که تا پایان امسال آن را قطعی کنیم.

وی افزود: آیین‌نامه‌ها را نیز بررسی می‌کنیم و به دنبال نگاه متوازن در ورزش هستیم در بحث ماده 88 و موضوع خصوصی‌سازی نیز تأکید داریم که یک مجتمع ورزشی ویژه بانوان وجود داشته باشد و به مدیران کل استان‌ها نیز تأکید کردیم که سالن خود را در بخش بانوان معرفی کنند.

شهریان در خصوص اولویت ورزش بانوان در برنامه ششم توسعه گفت: ما در این بخش یک بعدی عمل نمی‌کنیم در بحث همگانی اولویت دسترسی به فضای ورزشی است در بحث قهرمانی نیز جایگاه بین المللی در بحث ورزشکاران و کرسی‌های بین المللی در دستور کار قرار می‌دهیم در بحث فرهنگی نیز برنامه داریم اما محوریت برنامه‌های ما میزان مشارکت زنان برای اصلاح سبک زندگی است.

وی در بحث کسب سهمیه المپیک نیز گفت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که در کسب سهمیه موفق باشیم. نوبخت معاون رئیس جمهور نیز قول داد اضافه بر بودجه وزارت ورزش کمک‌هایی را به وزارت ورزش داشته باشد.

معاون بانوان وزارت ورزش در پایان گفت: خوشبختانه این نگاه بین متولیان ورزش وجود دارد که از پتانسیل بانوان استفاده کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.