تاریخ: 2015-06-25 شناسه خبر: 893

هشدار نسبت به مصرف میوه‌های وارداتی

به گزارش ورزش بانوان،
محمدعلی باغستانی میبدی اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به استانداران مناطق مرزی کشور، خواستار جلوگیری از واردات هرگونه میوه و محصول کشاورزی شده است. همچنین با توجه به جلسات متعددی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار کردیم امیدواریم دیگر شاهد واردات غیرقانونی میوه به کشور نباشیم.

وی افزود: واردات هر محصول کشاورزی باید از محور قانونی خود و بر اساس ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای انجام شود و باید مواظب باشیم واردات میوه غیر از مبادی رسمی گمرک صورت نگیرد.

رییس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه به مردم توصیه می‌شود در خرید محصولات مورد نیاز خود از میوه‌های تولید داخل استفاده کنند، ادامه داد: میوه‌های بدون شناسنامه‌ای که از مبادی غیررسمی به کشور وارد می‌شوند می‌توانند هرگونه مخاطراتی از جمله آفت و سموم بیش از حد مجاز داشته باشند که در این صورت مصرف اینگونه محصولات می‌تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

وی تصریح کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت جدی باید پیگیر این مساله باشد و از ورود هرگونه محموله مرتبط با محصولات کشاورزی به کشور جلوگیری کند، چراکه اگر این محصولات از طریقی غیر از گمرک به کشور وارد شوند، قرنطینه‌ای در آنجا نیست و سلامت آن میوه نیز مورد ابهام است.
منبع:ایسنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.