تاریخ: 2015-09-01 شناسه خبر: 9099

مرد ژله ایی در دام پلیس

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ همکاری و تعامل مطلوب مردم با پلیس آثار قابل توجهی در زمینه تامین امنیت و آرامش عمومی به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی، صبح سه‌شنبه، ۱۰ شهریور در جمع خبرنگاران، با یادآوری اینکه روز گذشته این متهم، دستگیر شد، افزود: این فرد به‌نام امین، معروف به مرد ژله‌ای، ۲۰ ساله است.

فرمانده انتظامی فارس گفت: متهم طی ۲ سال گذشته چندین بار با ورود به منازل مردم در منطقه‌ای تحت عنوان کوشکک در جنوب شیراز، اقدام به پاره کردن لباس زنان در حین خواب کرده و در یک مورد نیز تجاوز به عنف توسط وی تایید شده است.

وی با تصریح اینکه این اقدام مجرمانه منجر به بروز مشکلات خانوادگی در گروهی از افراد مورد تعرض قرار گرفته شده است، بیان کرد: متهم بدن خود را چرب می‌کرده تا کسی نتواند او را بگیرد و سپس پیاده از منطقه‌ای به‌نام کتس‌بس، به کوشکک رفته و بدون اینکه از قبل خانه‌ای تحت نظر بگیرد، وارد خانه‌ها شده و با تیغ لباس خواب زنان را پاره و موجبات آزار روحی آنان را فراهم می‌کرده است.

رئیس پلیس استان فارس در تشریح چگونگی به نتیجه رسیدن تحقیقات، گفت: طی ۶ ماه گذشته اقدامات انتظامی و امنیتی در این منطقه را افزایش دادیم اما در این مدت، ارتکاب جرائم متوقف شد.

وی اضافه کرد: با توجه به برجای ماندن اثراتی از جمله خون، مو، اسپرم و در یک مورد لباس متهم، کار شناسایی به شکل علمی پیگیری شد. با بررسی لباس فرد، یک اسم بسیار نامشخص توسط پلیس، معلوم و کار بر روی جمعیت ۲ میلیون نفری شیراز برای شناسایی این فرد آغاز شد.

گودرزی با تاکید براینکه نام خانوادگی فرد مشخص شده و یک فیلم چند ثانیه‌ای نیز از متهم به‌دست آمد، بیان کرد: پلیس در تحقیقات خود، جمعیت بیش از ۱۲۰ هزار نفری از افراد با این نام خانوادگی را یافته و پس از بررسی‌های دقیق به یک جمعیت حدود چند هزار نفری رسید و در نهایت با انجام آزمایش‌های خون و DNA متهم را شناسایی کرد.

وی ادامه داد: برای مدتی متهم تحت مراقبت کامل قرار گرفت و رفتارهای او بررسی شد و در نهایت، این فرد توسط پلیس، دستگیر و به آگاهی استان منتقل شد.

گودرزی با تصریح اینکه متهم دارای مشکلات شخصیتی و رفتاری است،‌ اظهار کرد: تاکنون ۱۴ مورد ارتکاب جرم از سوی این فرد مشخص شده اما تحقیق برای مشخص شدن موارد احتمالی دیگر در حال انجام است.

فرمانده انتظامی فارس یادآور شد: این فرد در سال ۹۳ توسط پلیس دستگیر شده بود اما فرد شاکی که یک خانم بود، اعلام کرد که تنها موبایلش به سرقت رفته است، لذا تحقیقات پلیس کاملا منحرف شد. شهروندان باید بدانند که پلیس محرم و امین اسرار مردم است،‌ اگر شاکیان اطلاعات دقیق‌تری در اختیار پلیس قرار داده بودند این فرد خیلی سریع‌تر، شناسایی و دستگیر می‌شد.

فرمانده انتظامی فارس همچنین از وقوع یک فقره سرقت از بانک در شیراز خبر داد و گفت: ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح امروز، سه‌شنبه، بانک کشاورزی شعبه گلستان، مورد دستبرد مسلحانه واقع شده و ۲۰ میلیون تومان از این بانک به سرقت رفته است.

گودرزی تصریح کرد: متاسفانه بارها به روسای بانک‌ها در خصوص استفاده از عوامل بسیج برای حفظ امنیت بانک تذکر داده شده است، اما توجه لازم به این مقوله انجام نمی‌شود، از طرفی رئیس و کارمندان این بانک، پدال آژیر بانک را هم فعال نکرده بودند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.