تاریخ: 2015-09-01 شناسه خبر: 9104

هشدار سازمان هواشناسی : تا حد امکان از منزل خارج نشوید

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ امروز طوفان دیگری در راه است.دکتر ناصر چرخساز درباره هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بروز طوفان در تهران در ساعات پایانی امروز و همچنین تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی سازمان امداد و نجات جهت امدادرسانی به حوادث احتمالی این موضوع، گفت: هشدارهای سازمان هواشناسی را به استان‌های درگیر این موضوع، گوشزد و اعلام آماده‌باش کرده‌ایم.

وی در عین حال به مردم نیز توصیه کرد که به دنبال این هشدارها، تا حد امکان از حضور در معابر و خروج از منازل خودداری کنند و افزود: اهمیت این موضوع از آنجاست که به دنبال وقوع پدیده‌هایی نظیر طوفان امکان قطع درختان و پرتاب اشیا وجود دارد و همین امر ممکن است باعث آسیب‌دیدگی افراد شود.

چرخساز ادامه داد: لازم است مردم از حضور در پشت‌بام‌ منازل و مکان‌های پراتفاع خودداری کنند؛ چراکه ممکن شدت باد باعث ایجاد حادثه شود. همچنین به دنبال وقوع طوفان، افزایش غلظت گرد و غبار را نیز شاهدیم و همین امر ممکن است در بیماران قلبی، ریوی، تنفسی، کودکان و سالمندان ایجاد آسیب کند. بر همین اساس لازم است این افراد نیز از حضور در معابر و فضای باز تا حد امکان خودداری کرده و در صورت خروج از منزل حتما از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.