تاریخ: ۱۳۹۵-۰۲-۰۱ شناسه خبر: 22892

مدال ناهید کیانی ، برنزی به رنگ طلا

ناهید کیانی

ناهید کیانی دختر تکواندو کار کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال برنز برای کشورمان شد. تلاشی که او برای رسیدن به هدفش به کار بست نشان از طلایی بودن برنز این دختر خوش آتیه کشورمان دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی تکواندو بانوان ایران در حالی در بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد، که این بار بانوی ورزشکاری را که جویای نام است در وزن اول ( ۴۶ – کیلوگرم ) این مسابقات به میدان آورده بود. ورزشکاری که با داشتن قابلیت‌های فوق‌العاده تکنیکی و فیزیک بسیار مناسب و آماده، کسب مدال در این وزن را برای اولین بار برای تیم ملی کشورمان نوید می‌داد. هدفی که ناهید کیانی با جنگندگی موفق به تحقق آن شد.

اما با بررسی شرایط این ورزشکار شیرینی این موفقیت دو چندان شده و مدال برنز او رنگ طلا به خود می‌گیرد. این ورزشکار برای رسیدن به وزن ۴۶- کیلوگرم و شرکت در این مسابقات، می‌بایست بیش از ۸ کیلوگرم از وزن خود را در طی ۲ ماه کم می‌کرد، کاری که حرفه‌ای‌های ورزش می‌دانند در این رده از سطح بندی وزن تقریباً غیرممکن است. کاهش بیش از ۱۵ در صد از وزن برای ورزشکاری حرفه‌ای آنهم در بهبهه تمرینات سنگین تیمی و در زمانبندی‌های منظم با وجود غیر ممکن بودن ام با داشتن هدفی والا و اراده‌ای مصمم محقق شد.

ارزش مدال ناهید کیانی، این بانوی تکواندوکار با توجه به ترافیک بسیار زیاد شرکت کننده در وزن اول ( وزن ناهید کیانی ) بیشتر جلوه‌گر می‌شود. جایی که ۱۷ ورزشکار برای بدست آوردن مدال در قاره مهد ورزش تکواندو با هم مبارزه می‌کنند. در حالیکه در اوزان سنگینتر مدال برنز برای ورزشکاران حتی قبل از شرکت در مسابقات یا دست کم با یک برد در همان دیدار اول، قطعی می‌شود، درنتیجه ارزش مدال این دختر خوش آتیه کشورمان حتما بیشتر از این حرف ها خواهد بود.

آمادگی بسیار بالای رقیبان در این مسابقات، فشار ناشی از شرایط آب و هوائی و بیش از همه افت شدید انرژی و توان فیزیکی کیانی برای رسیدن به حد نصاب در وزن کشی، همه و همه برنز ناهید کیانی را برای کاروان ورزشی تکواندو کشورمان طلائی کرد.

یک پاسخ به “مدال ناهید کیانی ، برنزی به رنگ طلا”

  1. sasa گفت:

    آفرین به تو دختر با غیرت ایران زمین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *