تاریخ: 2016-05-26 شناسه خبر: 26376

ماجرای هم‌جنسگرایی در فوتبال و فوتسال زنان از کجا شروع شد؟

فوتبال بانوان

یک روزنامه مدعی شده که ورزش بانوان از آنجا که کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد، این روزها درگیر معضل بزرگ « همجنسگرایی » شده است در صورتیکه ماجرا از این گفته‌ها پیچیده‌تر است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ یکی از روزنامه های مطرح کشور مدعی شده که  ورزش بانوان به دلیل آنکه کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد، این روزها درگیر معضل « همجنسگرایی » شده است. البته  به دلیل وجود روابط نامتعارف در برخی بانوان ورزشکار کشورمان مدتی است که این گونه اخبار شنیده می‌شود، اگر با این حوزه سر و کار داشته باشید کاملا در جریان آن قرار خواهید گرفت.

این روزنامه مدعی شده است، اگرچه مشکل است ولی مدارکی وجود دارد که شک و شبه ها را درباره این قضایا بیشتر می کند. اما در اینکه این موضوع در همه جا وجود ندارد، شکی نیست. بانوان شریف و ورزشکار کشورمان با وجود تمام مشکلات و کمبود امکانات به دنبال موفقیت و پیشرفت هستند، اما به گفته روزنامه قانون برخی قصد دارند با اقدامات خود نام و کار بانوان ورزشکار کشورمان را زیر سوال ببرند. طی دو سال اخیر موضوعات مختلفی در پرونده فساد در فوتبال اخیر مطرح شده که مورد بررسی هم قرار گرفته و بارها اتفاقاتی که در این رشته رخ داده از تبانی گرفته تا شرطبندی در رسانه‌ها اعلام شده است.

تایید ماجرا از زبان ملی پوشان فوتبال و فوتسال

گفته می شود تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان وجود برخی از تخلفات را در این ورزش تایید کرده اند. این ورزشکاران در گفت و گو با روزنامه‌ی قانون عنوان کردند: شنیده‌ایم قرار است موضوع فساد برخی از فوتسالیت ها در این حوزه در کمیسیون اصل نود مورد رسیدگی قرار بگیرد.

برخی از فعالان در فوتسال بانوان نیز می‌گویند دلیل کنار گذاشتن تعدادی از ملی پوشان تیم ملی فوتسال بانوان، همجنسگرایی‌ آن ها با دیگر فوتسالیست ها است. البته یکی از این افراد که مورد اتهام قرار گرفته است به روزنامه قانون می گوید: «اگر این مسئله وجود داشت مرا به جام جهانی نمی بردند. این افکار حاصل ذهن بیمار کسانی است که نمی توانند پیشرفت ورزش بانوان را ببینند. »

یکی دیگر از بانوان تیم ملی فوتسال در این باره می‌گوید:«من نمی‌گویم همجنسگرایی در بین برخی ورزشکاران بانو وجود ندارد، بله وجود دارد ولی واقعا همه چیز در حد شنیده‌هاست، من چیزی در این باره ندیده ام». او در ادامه می‌گوید: «چند وقت پیش این ماجرا سر و صدای زیادی به راه انداخته بود و حتی کار به جایی رسید که در فدراسیون اخطارهایی به برخی بازیکنان دادند به عنوان مثال گفتند حق ندارید موهای سرتان را پسرانه بزنید یا به نوع پوشش مان ایراد گرفتند».

این ملی پوش در پایان گفت: «به هر حال برخی ورزشکاران اقداماتی انجام می‌دهند که چون دور از رسانه‌ها هستند، دیده نمی‌شود. البته این را هم بگویم که موضوع همجنسگرایی یا دو جنسه بودن به صورت خیلی معدود دیده می‌شود ولی وجود دارد، به عنوان مثال برخی از بانوان ما دوست دارند عمل کنند و پسر شوند چون دوجنسه هستند ولی خانواده‌هایشان این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهند».

پرونده به به صحن مجلس خواهد رفت

عبدالرحمان شاه‌حسینی که زمانی‌ رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بود در گفت و گو با با باشگاه خبرنگاران جوان در ارتباط با موضوع فساد در فوتسال و فوتبال بانوان عنوان کرده است: اخیرا پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود گزارشی مفصل ۷۰صفحه‌ ای که شامل تخلفات حوزه فوتسال و فوتبال بود را به من تحویل داد که بود البته یک گزارش خام بود هرچند که توسط یکی از نهادهای نظارتی وزارت ورزش و جوانان و همچنین از سازمانی خارج ازحوزه ورزش مورد بررسی قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: پرونده مربوط به همجنسگرایی در فوتسال و فوتبال بانون جزو مواردی بود که در صحن مجلس در زمان قرائت گزارش فساد در فوتبال خوانده نشده است این پرونده هنوز در صحن مجلس اعلام نشده و باز باقی مانده منتظر آن است که مورد رسیدگی قرار بگیرد.

موضوع باید در فضایی آرام رسیدگی شود

رییس سابق کمیته انضباطی می گوید: نباید این موضوع را طوری در جامعه انتشار داد که موجب هیاهو شود. در واقع موضوع همجنسگرایی در فوتبال و فوتسال بانوان باید بسیار دقیق موردتحقیق قرار بگیرد و در صورت اثبات این موضوع قوه قضاییه باید در این خصوص دست به کار شود و در فضایی آرام و بدون هیاهو و جنجال این موضوع را مورد رسیدگی قرار بدهد.

به شان و شخصیت سایر ورزشکاران نباید خدشه‌ای وارد شود

برخورد با این موضوع باید به نحوی برخورد صورت بگیرد که به شان و شخصیت اکثریت بانوان فعال و پاک حوزه فوتبال و فوتسال چه در سطح آماتور و چه حرفه‌ای خدشه‌ای وارد نشود و و بی جهت افراد بدیگر موردد اتهام قرار نگیرند. چرا که به طور یقین گروه اندکی در این حوزه دچار تخلف شده اند یا خواهند شد.

همجنسگرایی در فوتبال زنان آمریکا

با نگاهی به زندگی افراد همجنس‌باز معروف به‌خصوص در عرصه هنر و سیاست به خوبی مشخص است که این فرهنگ از نظام غرب می آید و در ورزش نیز وجود دارد. این موضوع در میان تعداد زیادی از فوتبالیست های زن آمریکایی وجود دارد و با توجه به قانونی بودن ازدواج هم جنس گرا ها در امریکا شاهد ازادواج برخی از آن ها چون ابی وامباخ کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا با سارا هافمن دیگر فوتبالیست زن آمریکایی هستیم.

 

 

یک پاسخ به “ماجرای هم‌جنسگرایی در فوتبال و فوتسال زنان از کجا شروع شد؟”

  1. N گفت:

    متاسفانه باید بگم که این موضوع کاملا واضح و نمیشه اونو کتمان کرد .به خصوص اینکه این روابط در میان فوتسالیست ها رواج بیشتری داره و حتی شاهد این روابط در سطح بالاتر هم دیده شده و تا جائی که یه سری از انتخاب ها بر همین اساس شکل میگیره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *