تاریخ: ۱۳۹۵-۰۶-۰۴ شناسه خبر: 34515

در پی مصاحبه جنجالی دروازبان شماره یک تیم فوتبال زنان آمریکا؛

هوپ سولو از تیم ملی فوتبال زنان آمریکا کنار گذاشته شد

در پی مصاحبه هوپ سولو، دروازه بان تيم ملی فوتبال بانوان آمريکا پس از حذف اين تيم برابر سوئد، در المپيک، اين بازيکن برای شش ماه از تيم ملی اخراج شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هوپ سولو، دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از سوی فدراسیون فوتبال این کشور شش ماه از حضور در تیم ملی محروم شد. رییس فدراسیون آمریکا علت این امر را مصاحبه هوپ سولو پس از دیدار تیم ملی آمریکا با سوئد اعلام کرد: “فراتر از استادیوم و نتیجه، المپیک عرصه دوستی‌ها و بازی جوانمردانه است. ما از همه ورزشکاران خود انتظار داریم که این مساله را رعایت کنند.”

با توجه به سابقه هوپ سولو و گفتگویی که با او داشتیم، از او خواستیم که رفتاری مناسب با منافع ملی تیم فوتبال آمریکا از خود نشان دهد. به همین دلیل این تنبیه را برای او در نظر گرفتیم.

سنگربان آمریکایی‌ها بعد از شکست مقابل سوئد و حذف از المپیک ۲۰۱۶ ریو در مصاحبه با خبرنگاران گفت: با یک دسته ترسو بازی کردیم. البته این صحبت سولو بی جواب نبود. سر مربی تیم ملی سوئد در جواب او گفت: فعلا که همین ترسوها به فینال المپیک رسیدند و تو و تیمت باید خیلی زود به خانه بروید.

از نکات قابال توجه در خصوص این تصمیم  گیری آن است که نه بزدل خواندن یک تیم اتفاق عجیب و نادری در دنیای ورزش است و نه هوپ سولو با حاشیه بیگانه است. او  بارها و بارها می توانست بخاطر حاشیه سازی‌های مختلف خیلی زودتر از این‌ها از تیم ملی کنار گذاشته شود.

به نظر می رسد علت اصلی کنار گذاشته شدن هوپ سولو عملکرد ضعیفش در دروازه آمریکا در المپیک ریو بوده باشد که موجب حذف زود هنگام این تیم نیز شد. او در این مسابقات اشتباهات فاحشی داشت، همین امر نیز موجب شد او بارها از سوی هواداران برزیلی که بخاطر حرف‌های این دروازبان در خصوص میزبانی نامناسب برزیل نیز از دستش عصبانی بودند، هو شود. البته سولو فصل خوبی را هم با تیم باشگاهی خود نگذرانده بود، با این وجود سنگربان یانکی ها شد تا شاید تجربه‌اش به کمک آمریکا بیاید اما این تصمیم برای او و تیم کشورش با موفقیت همراه نبود.

از شرایط سنی این دورازبان که در آستانه ۴۰ ساگی قرار دارد نیز نباید غافل شد. شاید این مسئله هم در تصمیم گیری فدراسیون فوتبال آمریکا برای حذف هوپ سولو دخیل بوده باشد. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده آمریکایی‌ها جانشینی درخور برای سولو در تیم ملی پیدا کنند. البته سالهاست که هوپ سولو درون دروازه آمریکا خوش درخشیده با توجه به این مسئله پیدا کردن جانشین برای این دروازبان افسانه‌ای خیلی سخت خواهد بود.

هوپ سولو، دروازبان شماره یک تیم فوتبال زنان آمریکا

هوپ سولو، دروازبان شماره یک تیم فوتبال زنان آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *