تاریخ: 2017-01-28 شناسه خبر: 44799

نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا: بانوان شناگر ایرانی از جنجال رسانه‌ای و رکورد ادعایی الهام اصغری دلگیرند

الهام اصغری شناگر اهل ایران رکورد زن در آب های آزاد

شهرناز ورنوس با اشاره به رکورد ادعایی الهام اصغری اعلام کرد این مسئله باعث دلخوری بانوان شناگر مطرح ایرانی شده که بی سروصدا و به دور از جنجال رسانه‌ای تمرین می‌کنند. تا کنون معدود رسانه‌ای بوده که با بانوان رکورددار شنای کشورمان گفتگو کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ الهام اصغری شناگر اهل ایران است که ادعا می‌کند در سن ۲۶ سالگی با طی مسیر رفت و برگشت ۱۲ کیلومتری منطقه مرزگاه تا چیلک در ساحل شهر نوشهر کنار دریای خزر و در مدت ۵ ساعت حد نصاب جدیدی در رشته آب‌های آزاد ثبت کرد. اما بررسی‌های بعدی نشان داد که چنین رکوردی ثبت نشده است. این کار او باعث جنجال رسانه‌ای شد. او همچنین اردیبهشت ۹۵ با سپری کردن ١۵ ساعت شنای بدون وقفه و طی مسافت ٣٣ کیلومتر و ۵۵۳ متر توانست رکورد خود را ارتقا بدهد.

شهرناز ورنوس نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در خصوص رکورد ادعایی الهام اصغری به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: متاسفانه به دلیل شرایطی که بانوان شناگر ایرانی دارند، اکثریت آنها برای افراد جامعه شناخته شده نیستند. برخی حتی اطلاع ندارند که در داخل ایران مسابقات لیگ برتر شنای بانوان برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در همین بین هم هستند افرادی سودجو که برای کسب شهرت، آنهم در فضایی که سایر ورزشکارانش به چشم نمی‌آیند، ادعای رکورد زنی غیر منطقی در آب دریا ( آب‌های آزاد ) می‌کنند.

ورنوس افزود: در هیچ کجای دنیا رکوردزنی در داخل آب دریا ثبت فدراسیونی ندارد. اما نکته عجیب و قابل تامل اینجاست که رسانه‌های داخلی و حتی تلویزیون هم با پخش تصاویر چنین افرادی به این اشتباه دامن می‌زنند.

وی همچنین عنوان کرد: اگر این خانم تا این حد مدعی است که می‌تواند رکوردی برابر ١۵ ساعت شنای بدون وقفه را با طی مسافت ٣٣ کیلومتر و ۵۵۳ متر ثبت کند چرا با این استعداد عجیب به فدراسیون شنا مراجعه نمی‌کند تا پابه‌پای سایر بانوان شناگر در رقابت‌های لیگ شرکت کند.

ورنوس اظهار داشت: علاوه بر اینکه شنا کردن بانوان در آب‌های آزاد برخلاف قوانین و موازین موجود در وزارت ورزش و جوانان است، در کل دنیا رکورد در آب‌های آزاد ثبت نمی‌شود. جو، میزان نمک و وزش باد در جاهای مختلف دریا متفاوت است، آب‌های آزاد به دلیل اینکه جزر و مد و تلاطم‌های متفاوتی دارند، شنا در آنها در کتاب رکوردها ثبت نمی‌شود. چرا که شرایط تحت کنترل برگزار کننده‌ها نیست.

نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو خاطر نشان کرد: از عکس‌هایی که الهام اصغری در صفحات مجازی خود منتشر می‌کند، پر واضح است که مدعی می‌باشد، خارج از کشور و با مربی خارجی تمرین می‌کند. اما سوالم اینجاست، چرا هر کدام از بانوان شناگر از فدراسیون شنای ایران داخل صفحه اینستاگرام این خانم نظرش را می‌نویسد و از او می‌پرسد ” چرا با این همه ادعا به فدراسیون نمی‌آیی و در مسابقات رسمی شنای لیگ برتر بانوان شرکت نمی‌کنی؟” خانم اصغری به سرعت اینگونه نظرات را از پست‌های خود حذف می‌کند؟! “آیا خانم اصغری تنها قابلیت شنا در دریا را دارد؟”

وی همچنین بیان کرد: همین مسئله باعث دلخوری بانوان شناگر مطرح ایرانی شده که بی سروصدا و به دور از جنجال رسانه‌ای تمرین می‌کنند. تا کنون معدود رسانه‌ای بوده که با بانوان رکورددار شنای کشورمان گفتگویی ترتیب دهد و واقعا جای افسوس دارد!

ورنوس در پایان گفت: قسمت منفی این مسئله اینجاست که عامه مردم با دیدن این جنجال‌های رسانه‌ای گمان می‌کنند با لباس شنای خانم الهام اصغری حتما می‌توانند در مسابقات برون مرزی شنا شرکت کنند. نهایتا نیز به این نتیجه می‌رسند که فدراسیون شنا در حق بانوان شناگر کوتاهی می‌کند.

شهرناز ورنوس : امیدوارم دعوت ایران برای میزبانی مسابقات شنای بانوان کشورهای اسلامی پذیرفته شود

شهرناز ورنوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *