تاریخ: ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ شناسه خبر: 45256

زنان کوبا در صدد راه‌اندازی اولین تیم ملی بوکس زنان کشورشان

زنان کوبا در صدد راه‌اندازی اولین تیم ملی بوکس زنان کشورشان

در حالیکه مردان بوکسور کوبا بیشتر از مردان هر کشور دیگری مدال‌های المپیک این رشته را بدست آورده‌اند، زنان کوبا هم در صدد راه اندازی اولین تیم ملی بوکس زنان کشورشان هستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com؛ زنان کوبا در صدد راه اندازی اولین تیم ملی بوکس زنان کشورشان هستند. مردان بوکسور کوبا بیشتر از مردان هر کشور دیگری مدال‌های المپیک این رشته را بدست آورده‌اند. حالا زنان بوکسور این کشور با تمرین سخت در جزیره چشم به طلای بوکس زنان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دوخته‌اند.

زنان این کشور در حال حاضر گام‌های بلندی در ورزش‌های قدرتی مثل کشتی، وزنه‌برداری و جودو برداشته‌اند و در حال حاضر قصد دارند انقلابی بزرگ در بوکس زنان ایجاد کنند.

چرا که پیش از این مربی قدیمی و پیشکسوت بوکس مردان کوبا گفته بود: ” زنان کوبا می‌خواهند زیبایی چهره خود را به نمایش بگذارند و به هیچ وجه مشت دریافت نخواهند کرد. ” هنوز هم بسیاری از زنان فعال در رشته بوکس مدعی شده‌اند خانواده‌های آنها این رشته را برای سلامتی زنان خطرناک و خطرساز دانسته‌اند.

نامیبیا فلورس رودریگز اولین و تنها زنی است که بوکس زنان کوبا را منقلب کرد. او برای بسیاری از زنان علاقمند به بوکس در این کشور الهام بخش بود و در رشته‌ای که در کشورش مردسالار بوده با ایجاد انگیزه برای زنان قصد دارد تا ضمن راه اندازی اولین تیم ملی بوکس زنان کشورش آنها را برای المپیک ۲۰۲۰ آماده کند. در همین راستا از دولت هم درخواست کمک و حمایت کرده است.

نامیبیا فلورس در آمریکا آموزش دیده و همچنین سال ۲۰۱۴ در یک فیلم سینمایی به نام “Boxeadora” نقش آفرینی کرده است.

دولت کوبا در حال حاضر نظر مثبتی به تشکیل اولین تیم ملی بوکس زنان نشان داده است. گویا بعد از بررسی خطرات این رشته و ضربات و مشت‌هایی که به بدن زنان وارد می‌شود تشخیص دادند که بوکس برای زنان خطرناک نیست.

بوکس زنان در المپیک ۲۰۱۲ لندن برای نخستین بار در سه وزن وارد این مسابقات شد.

سال ۲۰۰۶ نیز اولین تیم وزنه برداری زنان این کشور برای حضور در رقابت‌های بین المللی مجاز شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *