تاریخ: 2017-05-08 شناسه خبر: 48738

خاطرات تلخ اولین بوکسور زن مدال‌آور بازی‌های المپیک از کتک خوردن مادرش

خاطرات تلخ اولین بوکسور زن مدال‌آور بازی‌های المپیک از کتک خوردن مادرش

نیکولا آدامز بوکسور زن بریتانیایی از دوران کودکی خود به تلخی یاد کرده و گفته است که پدرش به شدت خانواده‌اش را کنترل می‌کرد و بارها مادرش را کتک زده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نیکولا آدامز بریتانیایی دوبار در رشته بوکس زنان، قهرمان المپیک شده است. او که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ در لندن توانست به عنوان اولین بوکسور زن در تاریخ المپیک مدال طلا بگیرد، در گفت‌وگو با گاردین از دوران کودکی خود به تلخی یاد کرده و گفته است که پدرش به شدت خانواده‌اش را کنترل می‌کرد و بارها مادرش را کتک زده است: مادرم حتی اجازه نداشت دوستانش را ببیند.

این زن ۳۴ ساله که اکنون از چهره‌های سرشناس بوکس دنیا به شمار می‌رود، در بخشی از کتابی که درباره سرگذشت خود منتشر کرده، به خاطرات دوران کودکی پرداخته است.

در این کتاب آمده است که والدینش وقتی او ۱۱ سال داشت از هم جدا شدند، ولی تا آن زمان، رابطه آنها تلخ و پر از خشونت بود: “می‌خواستم بین آنها قرار بگیرم (تا نگذارم پدرم، مادرم را کتک بزند)، برای همین جلوی مادرم پریدم و سعی کردم با یک شمشیر پلاستیکی از او محافظت کنم. فکر می‌کردم می‌توانم پدرم را عقب نگه دارم.”

او به گاردین گفت: “می‌دانستم مادرم راضی نیست و همین، من را غمگین می‌کرد. مادرم زن شاد و سرزنده‌ای است و نمی‌‌خواستم ببینم که با او بدرفتاری می‌شود. او سه شیفت کار می‌کرد. وقتی هشت ساله بودم التماس می‌کردم که مادرم از پدرم جدا شود سرانجام سه سال بعد این اتفاق افتاد. شادی و نشاط به خانواده ما راه پیدا کرد و دیگر مخفیانه خوشحالی نمی‌کردیم.”

نیکولا آدامز اضافه کرد که پدرش “هر از گاه، یک سیلی هم به من می‌زد، ولی من بیشتر نگران مادرم بودم، سعی خودم را می‌کردم، ولی کوچکتر از آن بودم که بتوانم از او محافظت کنم.پدرم خیلی بزرگ بود، ولی الان دیگر به نظرم جثه‌ای ندارد.”

با این حال، پدر نیکولا به گاردین گفته است که دخترش واقعیت را نگفته است و او هیچوقت با همسر سابق و دخترش با خشونت رفتار نکرده است.

اما به محض اینکه والدین نیکولا از هم جدا شدند، مادرش که روزهای سختی را پشت سرگذاشته بود، به کلاس ایروبیک رفت. آن زمان نیکولا ۱۲ سال داشت و مادرش را همراهی می‌کرد.

نیکولا آدامز می‌گوید که وقتی بچه بود، به مادرش قول داد که یک روز مدال طلای المپیک را می‌گیرد. درحالی که در آن زمان، رشته بوکس زنان اصلا در بازی‌های المپیک تعریف نشده بود و تا سال ۲۰۱۲ میلادی در این بازی‌ها جا نداشت.

بوکس زنان در بریتانیا برای بیش از یک قرن ممنوع بود و استدلال می‌شد که سندرم پیش از قاعدگی زنان را برای رقابت بوکس، نامتعادل می‌کند. اما در نهایت در سال ۱۹۹۶ میلادی، این ممنوعیت برطرف شد و زنان و دختران اجازه یافتند در باشگاه‌های ورزشی مشغول بوکس شوند.

بوکسور زن بریتانیایی که در زمان لغو ممنوعیت ۱۳ سال داشت، اولین زنی است که در تاریخ بازی‌های المپیک، مدال طلای بوکس زنان را دریافت کرد. او در المپیک ریودوژانیرو هم دوباره طلا گرفت.

نیکولا آدامز بوکسور زن بریتانیایی

از دیگر سو او یک ورزشکار همجنسگرا است و یکی از داستان‌های عاشقانه بوکسی را در دنیا رقم زده است. چرا که در حال حاضر با مارلن اسپارزا بوکسور زن آمریکایی ۲۷ ساله ازدواج کرده است. اسپارزا در این خصوص می‌گوید: من از نیکی شرورتر هستم.

نیکولا آدامز بوکسور زن بریتانیایی

 

رژیم غذایی ویژه بوکسورِ زن بریتانیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *