تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۱۲ شناسه خبر: 50021

ناهید کیانی قبل از اعزام به مسابقات جهانی تکواندو؛

گفتگو با شبیه‌ترین دختر تکواندوکار به کیمیا علیزاده

ناهید کیانی شبیه‌ترین دختر تکواندوکار به کیمیا علیزاده

ناهید کیانی، بانوی جویای نام و خوش آتیه تکواندوی کشورمان به گفته بسیاری شبیه‌ترین دختر تکواندوکار به کیمیا علیزاده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ نام ناهید کیانی ، بانوی جویای نام و خوش آتیه تکواندوی کشورمان در لیست ورزشکاران اعزامی به بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در کره جنوبی به چشم می‌خورد. جایی که طیبه پارسا ، کیمیا علیزاده ، ملیکا میرحسینی ، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده هم به نمایندگی از ایران قد علم خواهند کرد.

کیانی در حالی طلای کشورهای اسلامی را بدست آورد که پیش از مسابقات کشورهای اسلامی کسب مدال در وزن خودش را برای تیم ملی کشورمان نوید می‌داد. این ورزشکار پرشور و مصمم کشورمان اولین تجربه حضور در میدان جهانی تکواندوی بزرگ‌سالان را در پیش دارد، به همین بهانه خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با وی ترتیب داده که در ادامه متن آن را می‌خوانید:

کیانی در ابتدا گفت: همین ابتدا بگویم که قول مدال جهانی نمی‌دهم. اما تمام تلاشم را می‌کنم برای کسب بهترین نتیجه. میدان جهانی تکواندو جایی است که اکثر حریفان از نظر فنی از ما بالاتر هستند. البته حریفانم را ارزیابی و آنالیز کرده‌ام و فیلم مسابقات‌شان را هم دیده‌ام. تنها نکته‌ای که به مدال نزدیک‌ترمان می‌کند، جسارت ما است.

دارنده برنز تکواندو قهرمانی آسیا ادامه داد: رویداد جهانی تکواندو تقریبا هم‌سطح بازی‌های المپیک است. با این تفاوت که حتی المپیک جدول رپه شارژ دارد اما اینجا به صورت تک حذفی برگزار می‌شود.

این ورزشکار برای رسیدن به وزن ۴۶- کیلوگرم و شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ۹۵، می‌بایست بیش از ۸ کیلوگرم از وزن خود را در طی ۲ ماه کم می‌کرد، کاری که حرفه‌ای‌های ورزش می‌دانند در این رده از سطح بندی وزن تقریباً غیرممکن است. هوگوپوش کشورمان در حالی که زمان کمی تا آغاز مسابقات جهانی تکواندو مانده، باید مجددا وزن خود را کم کند.

وی با اشاره به اینکه باید ۶ کیلوگرم از وزن خود را کم کند، گفت: با برنامه ریزی قرار است وزن کم کنم. تحت نظر پزشک فدراسیون که آبگیری هم نکنم. در این صورت تاثیری روی عملکردم نمی‌گذارد.

کیانی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت ورزش بانوان که پرسید، “بسیاری معتقدند میمیک چهره‌ات بسیار نزدیک به کیمیا علیزاده دارنده برنز المپیک ریو است، نظر شخصی خودت در این خصوص چیست؟” عنوان کرد: شنیده بودم که افراد زیادی چنین نظری دارند اما خودم حس می‌کنم که شبیه نیستیم. شاید هم چون دوستان بسیار نزدیکی هستیم، روی چهره‌ها تاثیر گذاشته و شبیه همدیگر شده‌ایم.

 

ترکیب تیم‌ملی تکواندوی بانوان اعلام شد (اینجا)

ناهید کیانی نخستین طلای تکواندوی ایران را به نام خود ثبت کرد (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *