تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ شناسه خبر: 50562

بانوی مازندرانی ورزش ایران؛

یادی کنیم از شبنم بامتی دختر ایرانی شاغل در لیگ فوتبال سوئد

شبنم بامتی

شبنم بامتی عضو سابق تیم ملی فوتبال بانوان ایران در سوئد، 6 سالی است که در یکی از تیم‌های باشگاهی این کشور فوتبال بازی می‌کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شبنم بامتی طوسی، متولد ۱۳۷۰ در مازندران. او در یک خانواده کاملا ورزشی رشد کرده با حمایت پدر خود (صدرا بامتی) که از علاقه مندان به فوتبال است و مدتی در مجموعه باشگاهی استقلال تهران به همکاری پرداخته بود، به عرصه حرفه‌ای فوتبال بانوان پا گذاشت. بامتی یک خانواده فوتبال دوست دارد. خواهر و برادرانش هر دو به صورت حرفه‌ای فوتسال و فوتبال می‌کنند. ورزش را ابتدا از فوتسال زیر نظر «کبری ملک پایین» در سن ۱۳ سالگی در شهرستان نکا شروع کرد. در مازندران در تیم‌های زیادی از جمله منتخب مازندران بازی کرد.

شبنم بامتی در ایران

شبنم بامتی نفر اول از سمت چپ

بازی در تیم‌های خارج از مازندران از جمله «شن‌سا ساوه» را نیز در کارنامه دارد. ضمن اینکه در اولین دوره انتخابی تیم ملی جوانان در سال ۲۰۰۸ به اردو دعوت شد. در دومین دوره بازی‌های جوانان کشور در سال ۲۰۰۹، کاپیتان مازندران بود و مجددا به تیم ملی جوانان دعوت شد.

در تیم ملی زیر نظر مهناز امیرشقاقی پیشرفت بیشتری کرد. در سن ۱۸ سالگی به همراه تیم ملی در سال ۲۰۱۰ به مسابقات تایلند اعزام شد و در اولین تجربه رسمی‌اش کاپیتان تیم ملی شد.

بعد از این مسابقات همراه تیم به بازی‌های آسیایی بنگلادش اعزام شد. ملی‌پوشان آن روزها سه بازی را در این کشور با پیروزی پشت سر گذاشتند و به مرحله بعد بازی‌ها در کشور مالزی راه یافتند. اما در مرحله بعدی نمایندگان ایران حذف شدند.

او در کل ۱۱ بازی ملی در کارنامه دارد اما چون پست بازی او دفاع آخر و دفاع راست بوده است نتوانست برای تیم ملی گلزنی کند.

بعد از این مسابقات برای ادامه فوتبالش بواسطه عضویت خواهرش در تیم «آستادو» سوئد به این کشور رفت. ۶ سال است که در کشور سوئد مشغول بازی شده است. سال اول در تیم «واسولاند» بود، بعد از آن در تیم‌های «دجورگاردن»، «سوندبیباری» که هر سه تیم از تیم‌های مطرح بانوان سوئد هستند بازی می‌کرد. در حال حاضر در تیم فوتبال دختران باشگاه «هسلبی» استوکهلم فوتبال می‌کند.

شبنم بامتی در سوئد

شبنم بامتی در تیم هسلبی بانوان سوئد

 

شبنم بامتی

شبنم بامتی در کنار اعضای تیم ملی فوتبال بانوان ایران در جریان بازی دوستانه نمایندگان ایران با ملی‌پوشان سوئد

شبنم بامتی سال ۲۰۱۰ اقامتش در سوئد قبل از بازی‌های آسیایی درست شده بود ولی به خاطر تیم ملی فوتبال دختران ایران نرفت تا به تیم ملی کمک کند.

بامتی در حال حاضر حدودا ۶ سالی است که مقیم استوکهلم سوئد شده است. اما با افتخار در پروفایل اینستاگرام خود نوشته ایرانی است. او بزرگ‌ترین دغدغه خود را تحصیل و فوتبال می‌داند.

یک پاسخ به “یادی کنیم از شبنم بامتی دختر ایرانی شاغل در لیگ فوتبال سوئد”

  1. فرناز گفت:

    انشاءالله موفق باشه دمش گرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *