تاریخ: 2017-08-07 شناسه خبر: 51951

دعوت فدراسیون شنا از چند کشور آسیای میانه؛

میزبانی یک مسابقه بین‌المللی شنا بانوان پس از ۱۲ سال

میزبانی یک مسابقه بین‌المللی شنا بانوان پس از ۱۲سال

تیم ملی شنا بانوان اواخر خرداد با سرمربی‌گری فروزنده زرآور تشکیل شد اما هنوز مشخص نیست مسابقه‌ای در کار باشد!

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ تیم ملی شنا بانوان اواخر خرداد با سرمربی‌گری فروزنده زرآور تشکیل شد اما هنوز مشخص نیست مسابقه‌ای در کار باشد!

شهریور سال گذشته شهرناز ورنوس نایب رئیس بانوان فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو درباره میزبانی ایران برای مسابقات شنای بانوان کشورهای اسلامی به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفته بود: سال گذشته به چندین کشور در خصوص دعوت به ایران برای میزبانی مسابقات شنای بانوان کشورهای اسلامی هشت مرتبه ایمیل ارسال کردیم اما تنها سوریه به دعوت ایران پاسخ مثبت داد و سایر کشورها تمایلی برای شرکت در این مسابقات به میزبانی ایران نداشتند. اما خوشبختانه در این یک سال اتفاقات مثبتی همچون برجام روی داده که در این رهگذر حوزه ورزش نیز به ویژه در بخش زنان از این موفقیت بی‌نصیب نمانده است.

این در حالی است که این مسابقه بین المللی بنا بود مردادماه سال جاری برگزار شود ولی با بدعهدی کشورهای عربی برگزاری آن به اما و اگر کشیده شده است. آخرین دوره مسابقات شنای بانوان کشورهای اسلامی سال ( ۲۰۰۵ ) ۱۳۸۴ یعنی ۱۲ سال پیش برگزار شد.

شهرزاد باقریان سرپرست تیم ملی شنا زنان بعد از تشکیل تیم ملی و تمرین ابنوان در اردوی کیش نیز در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود: امیدوارم ملی پوشان با همت و پشتکار زیاد در رقابت‌های آتی مقام‌های چشمگیری کسب کنند و باعث افتخار ایران و ایرانیان شوند و با موفقیت‌های خود گوشه‌ای از زحمات فدراسیون را جبران کنند.

در جدیدترین اعلام فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آمده است که فدراسیون این بار از کشورهای آسیای میانه خواسته برای برگزاری مسابقه شنا بانوان به ایران بیایند که اگر آنها قبول کنند این مسابقه اواخر شهریور در تبریز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط:

فروزنده زرآور مربی تیم ملی شنا بانوان شد (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *