تاریخ: ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ شناسه خبر: 53192

سرمربی ازبکستانی جودوی بانوان به ایران می‌آید

: سرمربی تیم ملی بانوان ازبکستان شرایط مد نظر ما را پذیرفت و بزودی برای عقد قرارداد برای سرمربیگری تیم ملی جودوی بانوان راهی ایران خواهد شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو، در گفتگو با ایسنا، با اشاره به موافقت رییس فدراسیون جهانی جودو با درخواست کمک ایران برای تیم ملی بانوان اظهار کرد: چندی پیش از رییس فدراسیون جهانی تقاضا کردم فردی متخصص برای مطالعه دقیق وضعیت جودوی بانوان ایران و راه‌های رشد آن به ما معرفی کند که بر همین اساس، ماریوس ویزر، رییس فدراسیون جهانی جودو دیشب (سه‌شنبه) ضمن اعلام موافقت با درخواست ما، خانم لوریتا کوساک اسکاتلندی که دان ۷ جودو را دارد و از اعضای فدراسیون جهانی محسوب می‌شود را به ما معرفی کرد و قرار است وی ظرف چند روز آینده به ایران بیاید.

وی افزود: ابتدا قرار است این شخص پس از ورود به ایران طی یکی دو هفته در این زمینه بررسی داشته باشد و سپس استراتژی خود برای رشد جودوی بانوان ایران از جمله برنامه کمپ‌های تمرینی، روش‌های اجرای کار و…را به دبیرکل فدراسیون جهانی اعلام کند تا مطابق با این برنامه پیش برویم.

رییس فدراسیون جودو با بیان اینکه این برنامه‌ریزی می‌تواند موجب رشد جودوی بانوان در ایران شود تصریح کرد: اینکه استراتژی جودوی بانوان ایران با نظر فدراسیون جهانی تدوین شود، موجب حمایت فدراسیون جهانی از اجرای این برنامه ها می‌شود که این امر می‌تواند مزایای زیادی برای جودوی بانوان ایران داشته باشد.

درخشان درباره سرانجام استخدام مربی خارجی برای تیم ملی بانوان نیز خاطرنشان کرد: نلیا مربی ازبک و سرمربی تیم ملی بانوان این کشور شرایط مدنظر ما را قبول کرد و قرار است تا ۲۰ روز دیگر به ایران بیاید تا قرارداد امضا کنیم. اگر با این مربی به توافق نهایی برسیم قصد داریم حداقل تا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با وی همکاری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *