تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ شناسه خبر: 55088

جادوی شماره ۹ و ون نیستلروی ایرانی؛

درباره نمایش زهرا قنبری برابر سپاهان؛ آن ضربه ناگهانی…

زهرا قنبری شهرداری بم

زهرا قنبری بازیکنی است که درباره آن زیاد شنیده‌ایم. بازیکنی با سوابق روشن طی سال‌ها حضور در لیگ برتر فوتبال زنان ایران اما برای او انگار همه چیز تازه آغاز شده.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ آن چه همه می گویند این است که زهرا قنبری در بازی با سپاهان ۲ گل زد و فوق العاده بود اما نام او در این بازی ، نگارنده را فقط یاد یک صحنه خاص و کم نظیر می اندازد. حرکت حرفه ای و جالب او انگار ، بیننده را در وهم بازگشت دوباره رود ون نیستلروی مهاجم دوست داشتنی هلندی منچستر یونایتد و رئال مادرید را به میادین فرو می برد.

مهم ترین ویژگی ون نیستلروی چرخش های عجیب و ضربات ناگهانی اش بود. انگار همه چیز به او الهام می شد. که چطور و کجا بچرخد و بدون دیدن دروازه ، اقدام به ضربه کند. او در این کار کم نظیر بود. اما برگردیم به بم و آن صحنه خاص.

زمان بازی حدود دقیقه ۴۰ را نشان می داد و زهرا قنبری با تک گلش شهرداری بم را پیش انداخته بود. او در میانه زمین سپاهان توپی سرگردان را تصاحب کرد و از همان فاصله ، با چرخشی ۱۸۰ درجه ای با ضربه ای سنگین، بدون مکث و هوشمندانه توپ را به سمت دروازه حریف شلیک کرد. زمرد سلیمانی در این صحنه نقش یک تماشاگر را داشت یا سربازی که تسلیم شده است. سرنوشت توپ ، بیرون رفتن با اختلافی ناچیز بود. شاید اگر این توپ به گل می انجامید زیباترین گل تمام ادوار فوتبال زنان ایران به ثمر می رسید.

همین یک صحنه ، برای ایمان آوردن به سطح توانایی های زهرا قنبری کافی است. دیگر حتی نیازی نبود او در نیمه دوم باز هم برای تیمش گل بزند. او در همان تک صحنه نشان داد فوتبال یعنی او. نشان داد آینده فوتبال ایران به خاطر این که وی را در ورزشگاه های خالی از تماشاگر حبس کرده ، به خاطر نمایش بی نظیرش که به حکم زن بودن کمتر دیده شده و به خاطر مرواریدی که یک عمر در صدف پنهان شده ، خود را سرزنش خواهد کرد.

سپاهان نسبت به شهرداری بم کمبودهای زیادی داشت اما یکی از بزرگترین این کمبودها نداشتن یک زهرا قنبری بود. او در تمام مدت بازی دوید ، توپ گرفت ، جنگید ، پاس داد و ضربه زد و ۲ گل قشنگ هم زد. بی نظیر بود و لایق عنوان بازیکن برتر میدان.

*حامد اسماعیلی

اخبار مرتبط:

گزارش دیدار دو تیم شهرداری بم و سپاهان اصفهان در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *