تاریخ: ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ شناسه خبر: 55116

بهترین های لیگ فوتبال بانوان در پایان هفته چهارم

بازی سپاهان و شهرداری بم

تا پایان هفته چهارم، عناوین فردی و تیمی یا به اصطلاح ترین های لیگ بانوان به این شرح هستند.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ورزش سه، قطار لیگ برتر فوتبال بانوان ایران ایستگاه چهارم خود را پشت سر گذاشت. در مسابقات این هفته شهرداری بم موفق شد نبرد صدرنشینان را با قدرت از سپاهان ببرد و به تنهایی با ۱۲ امتیاز صدرنشین بماند. شهرداری سیرجان با پیروزی قاطع مقابل خیبر خرم آباد به رده ی دوم جدول رسید و حریف خود را به تنها قعرنشین لیگ تبدیل کرد. راهیاب ملل سنندج هم که تا پایان هفته ی سوم ۹ امتیازی بود مقابل پالایش گاز ایلام شکست خورد. تیم های ذوب آهن اصفهان، آذرخش تهران و پارس جنوبی جم نیز در سایر بازی ها به برتری رسیدند.

تا پایان هفته چهارم، عناوین فردی و تیمی یا به اصطلاح ترین های لیگ بانوان به این شرح هستند.

بهترین خط حمله:

تیم شهرداری سیرجان که روز گذشته با پیروزی عجیب و مقتدرانه ی دوازده بر صفر حریف خود، خیبر خرم آباد را شکست داد، حالا با ۲۳ گل زده، بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. میانگین ۵٫۷۵ گل زده در هر بازی آمار فوق العاده ای است که سیرجانی ها تا به اینجا از خود به جا گذاشته اند.

بدترین خط حمله:

تیم خیبر خرم آباد که با گل های خورده ی روز گذشته، عنوان بهترین خط حمله را نصیب شهرداری سیرجان کرد، بدون حتی یک گل زده، ضعیف ترین خط حمله ی لیگ فوتبال بانوان را در اختیار دارد. خرم آبادی ها البته یک بازی عقب افتاده با همیاری خواهند داشت و شاید در آن بازی بتوانند طلسم گلزنی خود را بشکنند.

بهترین خط دفاع:

اگرچه سیرجانی ها با پیروزی قاطع خود در تعداد گل های زده یکه تاز شدند اما بهترین خط دفاع هنوز در اختیار صدرنشین لیگ فوتبال بانوان است. تیم شهرداری بم در چهار بازی ابتدایی لیگ تنها ۲ گل دریافت کرده است. جالب اینجاست که بمی ها در دیدار روز گذشته مقابل سپاهان که شاید حتی مهمترین بازی فصل فوتبال بانوان باشد، دروازه خود را بسته نگه داشتند و قدرت خط دفاعی این تیم را نشان دادند.

بدترین خط دفاع:

پیروزی شهرداری سیرجان در روز گذشته به قدری قاطع بود که عنوان ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را نیز به تیم بازنده ی همان بازی تحمیل کند. خیبر خرم آباد که در ۲ بازی قبلی خود چهار گل دریافت کرده بود، پس از شکست سنگین خانگیِ دیروز، با شانزده گل خورده دارای بدترین خط دفاعی لیگ لقب گرفت. داشتن بدترین خطوط حمله و دفاع به طور همزمان، قطعا این تیم خرم آبادی را به عنوان یکی از مدعیان اصلی سقوط مطرح می کند.

بیشترین پیروزی و کمترین باخت:

تنها تیمی که تا پایان هفته ی چهارم موفق به کسب ۱۲ امتیاز کامل بازی ها شده، تیم صدرنشین یعنی شهرداری بم است و طبیعتا آنها با ۴ پیروزی از این حیث نیز بی رقیب هستند. همچنین همه ی تیم های لیگ به جز نماینده ی بم، حداقل یک شکست را تجربه کرده اند.

کمترین پیروزی:

مطابق انتظار، تیمی که هنوز موفق به گلزنی نشده، طعم پیروزی را نیز در این فصل نچشیده است. خیبر خرم آباد تنها تیم بدون برد لیگ امسال است.

بیشترین باخت:

خیبری ها تمام بازی های خود را واگذار کرده اند اما به لطف همان یک بازی که کمتر از سایر تیم ها انجام داده اند، در زمینه ی تعداد باخت فعلا ۲ شریک در جدول رده بندی دارند. تیم های استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم هم تا به اینجا با ۳ شکست، بیشترین تعداد باخت را در کنار خیبر به خود اختصاص داده اند.

بهترین و بدترین تفاضل گل:

شهرداری سیرجان با ۲۳ گل زده و ۵ گل خورده دارای بهترین تفاضل گل در چهار هفته ی ابتدایی لیگ بانوان است. پس از این تیم، بمی های صدرنشین که ۱۸ گل به ثمر رسانده اند، با تفاضل گل ۱۶+ قرار دارند.
بدترین تفاضل گل هم (۱۶-) به وضوح متعلق به خیبر خرم آباد است که همزمان ضعیف ترین خطوط حمله و دفاع را در اختیار دارد.

خانم گل:

زهرا قنبری، هافبک گلزن تیم شهرداری بم که در سه بازی ابتدایی ۸ گل زده بود، دیروز هم در الکلاسیکوی فوتبال بانوان ۲ بار دروازه ی سپاهان را باز کرد تا با ۱۰ گل زده، کماکان خانم گل لیگ باشد.

پس از قنبری افسانه چترنور، ستاره تیم شهرداری سیرجان قرار دارد. چترنور در پیروزی مقتدرانه ی تیمش مقابل خیبر، پنج گل به ثمر رساند و تعداد گل های خود در این فصل را به عدد ۸ رساند.

فروغ موری از سپاهان هم که روز گذشته تیمش در گلزنی مقابل شهرداری بم ناکام بود، با ۶ گل زده در رده ی بعدی جای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *