تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ شناسه خبر: 56965

بازیکنان لیگ برتر هندبال زنان انتخاب کردند؛

تیم منتخب نیم فصل لیگ برتر هندبال بانوان را بشناسید

پایگاه خبری ورزش بانوان برای نخستین بار اقدام به انجام نظرسنجی از میان بازیکنان و مربیان لیگ برتر پیرامون انتخاب تیم منتخب نیم فصل کرد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ؛ این نظر سنجی بر اساس نگاه ویژه به توسعه هندبال زنان صورت گرفته و از همه باشگاه های حاضر در لیگ برتر هندبال زنان کشور ، بازیکنان ، مربیان و مدیران این باشگاه ها قدردانی می شود.

در این نظر سنجی که برای نخستین بار برای ارج نهادن به تلاش های دختران هندبالیست صورت گرفت از بازیکنان و مربیان خواسته شد تا نظرات خود را در مورد ترکیب یک تیم منتخب از برترین های لیگ اعلام کنند که بخشی از بازیکنان و مربیان در این نظر سنجی شرکت داشتند.

بر این اساس ، تیم منتخب نیم فصل لیگ برتر هندبال زنان شامل تیم اصلی و نفرات ذخیره و مجموعا ۱۶ بازیکن بدین شرح است.

تیم اصلی

فاطمه خلیلی (نفت و گاز گچساران) شیدا فلاحی (شهید چمران لارستان) ساناز رجبی (شهید چمران لارستان) شقایق باپیری (شهید چمران لارستان) مژگان قهرمانی (شهید چمران لارستان) مینا وطن پرست (تاسیسات دریایی تهران) الناز قاسمی (نفت و گاز گچساران)

ذخیره ها

هانیه لک (تاسیسات دریایی تهران) سیران احمدی (شهید چمران لارستان) حدیثه نوروزی (هیئت شاهین شهر) راضیه جانباز (نفت و گاز گچساران) نرگس شیخی (تاسیسات دریایی تهران) مهسا یزدانی (تاسیسات دریایی تهران) مریم کاراندیش (هیئت شاهین شهر) راضیه سهرابی (تاسیسات دریایی تهران) مریم یوسفی (تاسیسات دریایی تهران)

انتخاب این تیم توسط بازیکنان شاغل در لیگ برتر هندبال به نوعی بهره مندی از خرد جمعی برای بررسی فنی بازیکنان است. به طور طبیعی ۳ تیم بالای جدول رده بندی لیگ برتر بیشترین سهم را در بازیکنان انتخاب شده دارند و تیم شاهین شهر به عنوان تیم چهارم جدول هم ۲ نماینده در ترکیب تیم نیم فصل دارد اما ۳ تیم پایین جدول در این تیم منتخب سهمی ندارند.

مقایسه با ترکیب تیم ملی در ۲۰۱۷ کره جنوبی

مقایسه این فهرست ۱۶ نفره با ترکیب تیم ملی هندبال اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی که فروردین ۹۶ برگزار شد نشانگر برخی موارد است. تیم ملی با هدایت مرضیه یوسف با ۱۷ بازیکن به کره جنوبی رفت.

از میان ۱۷ بازیکنی که به کره رفتند نام چند بازیکن در بین منتخبان نیم فصل از سوی بازیکنان شاغل در لیگ برتر به چشم نمی خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *