تاریخ: ۱۳۹۶-۱۰-۱۳ شناسه خبر: 57338

ملی‌پوش کشتی آلیش ایران؛

زهرا یزدانی: آلیش زنان ایران جزو سه تیم برتر جهان است / از کشتی کلاسیک انصراف می‌دهم

زهرا یزدانی، ملی‌پوش آلیش بانوان که برخی او را نابغه کشتی ایران می‌دانند معتقد است کشتی آلیش بانوان ایران جزو سه تیم برتر جهان است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، تیرماه ۹۷ مسابقات جهانی کشتی‌های سنتی را پیش رو داریم و اتحادیه جهانی کشتی با برگزاری مسابقات کشتی کلاسیک بانوان با پوشش کامل در این رقابت‌ها موافقت کرده است. از همین رو بهمن ماه نخستین اردوی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان با حضور آنا واسلینکو، مربی اوکراینی کشتی کلاسیک در اصفهان برگزار خواهد شد. زهرا یزدانی ملی‌پوش کشتی آلیش زنان ایران نیز یکی از نفرات دعوت شده به این اردو است، او طی گفتگویی که با “ورزش بانوان” داشت اظهار کرد: اردیبهشت ۹۷ همزمان انتخابی آلیش، کلاسیک و گراپلینگ برای مسابقات جهانی برگزار خواهد شد و ما باید یک رشته را انتخاب کنیم؛ من هم آلیش را انتخاب می‌کنم. با اینکه به اردوهای کشتی کلاسیک دعوت شده‌ام اما می‌خواهم اعلام انصراف کنم. کشتی آلیش، رشته اصلی من است نه کشتی کلاسیک. دو سال است که برای موفقیت در آلیش تلاش می‌کنم، حالا نمی‌خواهم کشتی جدیدی را شروع کنم. این مسئله را با نایب رئیس بانون فدراسیون کشتی در میان می‌گذارم اگر بپذیرند انصراف خواهم داد تا مسیرم در کشتی آلیش را ادامه دهم اگر هم صلاح ایشان اینطور باشد که من در هر دو رشته در مسابقات جهانی شرکت کنم، اینکار را انجام خواهم داد و شانسم را امتحان می‌کنم.

وی خاطر نشان کرد: آلیش چهار سال پیش به زیر مجموعه فدراسیون کشتی ملحق شد و قبل از آن زیر مجموعه چند فدراسیون مختلف بود؛ از جمله ورزش‌های روستایی عشایری، فدراسیون ورزش‌های رزمی و فدراسیون ورزش‌های همگانی. قطعا آن زمان جایگاه فعلی‌اش را نداشت؛ آلیش زنان ایران در حال حاضر جزو بهترین‌های دنیا و آسیا است. آلیش بانوان کشورمان جزو سه تیم برتر دنیا است.

یزدانی افزود: اما کشتی کلاسیک بانوان، در کشور ما نوپا است، زمان می‌برد تا به جایگاهی که آلیش بانوان ایران دارد، دست پیدا کند. البته این اردوها زیر نظر سرمربی خارجی برگزار خواهد شد و این مسئله قطعا به پیشرفت زودهنگام کشتی کلاسیک در ایران کمک می‌کند. ضمنا هدایت تیم ملی کشتی آلیش بانوان را فراست مبتدی بر عهده دارد و خوشبختانه با حضور ایشان تا کنون نیازی به مربی خارجی حس نشده است.

ملی‌پوش آلیش بانوان در پایان گفت: تلاش می‌کنم تا در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آلیش رقبا را شکست بدهم، عضو تیم ملی برای مسابقات جهانی کشتی سنتی شوم و افتخارآفرینی کنم.

بازی‌های داخل سالن آسیا؛ گزارش کامل رقابت‌های کشتی آلیش بانوان زهرا یزدانس

زهرا یزدانی: آلیش زنان ایران جزو سه تیم برتر جهان است / از کشتی کلاسیک انصراف می‌دهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *