تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ شناسه خبر: 58494

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی؛

پریسا بهزادی: بعد از درخشش بانوان در مسابقات داخل سالن آسیا، دید فدراسیون دوومیدانی تغییر می‌کند

پریسا بهزادی : بعد از درخشش بانوان در مسابقات داخل سالن آسیا، دید فدراسیون دوومیدانی تغییر می‌کند

بهزادی ضمن اعلام این مطلب که بعد از درخشش دختران در مسابقات دوومیدانی داخل سالن دید این فدراسیون به آنها تغییر خواهد کرد، گفت: ثابت شده دخترانی که حمایت می‌شوند نتیجه هم می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، دوومیدانی ایران این بار شاهد درخشش دختران خود بوده و دختران ایرانی روزهای فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشتند. تیم ملی دوومیدانی دختران ایران در پایان رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب تهران، به یک مدال طلا، ۵ مدال نقره و ۵ مدال برنز دست یافت. ایران در این رقابت‌ها با ۲۴ مدال بعد از قزاقستان بر سکو دوم آسیایی ایستاد. در همین راستا گفتگویی را با پریسا بهزادی نایب رئیس ارزنده، با اخلاق و دلسوز ورزش کشورمان در فدراسیون دوومیدانی ترتیب دادیم، که ماحصل آن پیش روی شماست:

دختران خستگی درکن!

دختران، خستگی این چند روز میزبانی مسابقات را از تن من به شخصه درآوردند. خصوصا سپیده توکلی که یک طلا و یک نقره بدست آورد و رکوردشکنی هم انجام داد؛ درخشش او به حدی بود که آقای کیهانی طی تماس تلفنی از همین لحظه نوید حضور سپیده توکلی در اردوی ویژه آماده سازی برای بازی‌های جاکارتا را داد.

دختران در ۴ در ۴۰۰ متر امدادی هم نقره بدست آوردند و بعد از ۵ سال رکورد ملی را جابه‌جا کردند.

الناز کمپانی در ۱۰۰ متر با مانع برای دومین بار در طی یک سال رکورد شخصی خودش را ارتقا داد.

فرزانه فصیحی در حالی در ۶۰ متر مقام سوم را کسی کرد که با توجه به ترافیک بسیار زیاد شرکت کننده در این ماده، چندان روی کسب مدال توسط فصیحی حساب باز نکرده بودیم حتی نمایندگان قزاقستان، ترکمنستان و هنگ‌کنگ بعد از فرزانه فصیحی قرار گرفتند.

در پرش با نیزه که فرصتی برای درخشش دختران جوان کشورمان هم فراهم شد تعداد شرکت کنندگان بسیار کم بود اما عمکلرد هر سه نفر آنها در پرش با نیزه که نتایج آن خروجی تمرین زیر نظر محسن ربانی بود قابل تقدیر است.

رکوردشکنی‌ها پیش‌بینی نشده بود!

از قبل چنین نتایجی را پیش‌بینی کرده بودم همگی در مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور نتایج خوبی بدست آورده بودند و هرکدام از آنها در استان‌های خودشان در حال تمرین بودند. مدال آوران ایران در بخش بانوان واقعا همگی زیر نظر مربیان شخصی و با تجربه تلاش کرده بودند و خانواده‌هاشان برای این مدال آوری هزینه کرده و وقت گذاشته بودند. من هم ایمان آورده بودم که قطعا نتیجه می‌گیرند اما رکورد شکنی‌ها را پیش‌بینی نکرده بودم.

لبخند رضایت شرکت کنندگان

خوشبختانه مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شد؛ پیدا کردن اسپانسر، برای این مسابقات کار سختی بود اما آقای کیهانی از پس آن برآمد. فضای شکیل مجموعه آفتاب انقلاب و برگزاری آن به نحوی جذاب و دیدنی حاصل تلاش‌های شبانه روزی عوامل اجرایی فدراسیون دوومیدانی بود. همه شرکت کنندگان با لبخند رضایت از نحوه برگزاری این مسابقات به کشورهای خود بازگشتند. حتی ناظران هم از نظر فنی از نحوه برگزاری این رقابت‌ها رضایت داشتند.

تغییر دید فدراسیون دوومیدانی به بانوان/ اگر بانوان حمایت شوند بهترین نتیجه را می‌گیرند

بعد از این مسابقات قطعا دید فدراسیون به بانوان تغییر خواهد کرد. در شرایطی که در ایران کمبود مربی وجود دارد، خصوصا مربی خانم، دختران ما با تلاش خودشان و مربی‌هایی که شخصا اختیار می‌کنند چنین نتایجی کسب کردند. به زودی دو مربی خارجی برای دوومیدانی بانوان ایران شروع به کار خواهند کرد، که حضور مربیان خارجی آگاهی و علم مربیان داخلی را هم بیشتر می‌کند. هرچه بیشتر از دختران حمایت کنیم نتیجه بهتری می‌گیرم. دخترانی که رکوردزنی کردند همه کسانی بودند که حمایت ۱۰۰درصدی خانواده را داشتند و بهترین مربیان را اختیار کرده بودند. پس اگر ما اینها را حمایت کنیم و مربی خوبی جذب کنیم نتایج به مراتب بهتری خواهیم گرفت.

جای خالی مریم طوسی و لیلا رجبی

جای مریم طوسی در این مسابقات خالی بود. مریم طوسی و مربی‌اش از آسیب دیدگی او خبر داده بودند و احتمال می‌دادند که حضورش موجب تشدید آسیب دیدگی‌اش می‌شود. او قصد دارد در مسابقات آغاز فصل شرکت کند که حکم انتخابی بازی‌های جاکارتا را دارد و فروردین ماه ۹۷ برگزار خواهد شد؛ مربی‌اش اعلام کرده طوسی رکوردزنی هم خواهد کرد. نبود لیلا رجبی هم احساس می‌شد که او نیز یکی از قهرمانان و مدال آوران ماست.

عملکرد پریسا عرب قابل تقدیر بود

در کل سطح توقع مان از بانوان بالا نبود. اما یکی از کسانی که شانس بالای مدال داشت پریسا عرب بود. پریسا عرب که طی امسال ۴ یا ۵ بار رکورد دوی ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ متر را زده بود، در این مسابقات در ماده ۳۰۰۰ متر شرکت کرد آنهم به فاصله ۱۰ روز بعد از فوت پدرش و به اصرار بنده. مطمئن هستم پریسا عرب می‌توانست جزو مدال آوران باشد و مقام پنجمی او برای همه ما قابل تقدیر بود.

انتظار حمایت از وزارت ورزش و فدراسیون دوومیدانی

بانوان از الآن باید برای مسابقات جاکارتا آماده شوند و امیدوارم که امکان حضور ۴ یا ۵ دختر دوومیدانی کار در مسابقات جاکارتا فراهم شود. چون رویکرد وزارت ورزش در اعزام ورزشکاران به بازی‌های جاکارتا قطعیت کسب مدال توسط آنها است. امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و ریاست فدراسیون دوومیدانی، بانوان به بالاترین میزان آمادگی در جاکارتا برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *