تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ شناسه خبر: 58505

زنان آمریکا رکورد جهانی دوی ۴ در ۸۰۰ متر امدادی را شکستند

زنان آمریکا رکورد جهانی دوی 4 در 800 متر امدادی را شکستند

آجی ویلسون به همراه کریشونا ویلیامز، رایوین راجرز و شارلین لیپسی موفق شدند بعد از 7 سال رکورد جهانی دوی 4 در 800 متر امدادی را جابه‌جا کردند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، بازی‌های جهانی دوومیدانی داخل سالن در ۲۲ ماده مختلف در نیویورک در حال برگزاری است. این بازی‌ها در دومین ماه از سال با عنوان میلروس گیمز برپا می‌شود. مسابقات دوی ۴ در ۸۰۰ متر امدادی در حال برگزاری بود و تا زمانی که چوب امدادی در دستان آجی ویلسون ستاره دوی آمریکا بود، نتیجه مسابقات قابل پیش‌بینی بود اما تنها سوال اینجا بود که آیا تیم ۴ در ۸۰۰ متر امدادی زنان آمریکا رکورد جهانی این ماده را جابه‌جا خواهد کرد؟

نهایتا این تیم توانست با ثبت زمان ۸ دقیقه و ۵ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه رکورد جهانی این ماده را جابه‌جا کند. رکورد قبلی ۸ دقیقه و ۶ ثانیه و ۵۰ صدم ثانیه متعلق به تیم روسی الکساندرا بولانووا، اکاترینا شارمینا، النا کوتولسکایا و آنا بالاکشینا بود که از فوریه ۲۰۱۱ دست نخورده مانده بود.

به این ترتیب تیم ملی دوومیدانی زنان آمریکا آجی ویلسون به همراه کریشونا ویلیامز، رایوین راجرز و شارلین لیپسی موفق شدند بعد از ۷ سال رکورد جهانی این ماده را ارتقا بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *