تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۱۷ شناسه خبر: 58556

بانوی پراستعداد دارت ایران؛

مژگان رحمانی؛ مدت زمان کوتاه و چندین بار افتخار آفرینی در رشته دارت

مژگان رحمانی دارت

مژگان رحمانی بانوی دارت انداز کشورمان که در مدت زمان کوتاه چندین بار افتخار آفرینی کرده است، کاپ قهرمانی خود را به حرم امام رضا و مدال طلای خود را هم به زلزله زدگان تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، مژگان رحمانی بانوی دارت انداز کشورمان مهمان برنامه ایران دخت شبکه ورزش بود. او در ابتدای گفتگوی خود از نحوه ورودش به دنیای دارت گفت: من از دوره راهنمایی در مسابقات تفریحی دارت سازمانی که پدرم مشغول به کار بود، هر سال بین آقایان و خانم‌ها اول می‌شدم و حتی در دوره دانشجویی در مسابقات بین دانشگاه‌ها هم اول می‌شدم تا اینکه تازه در دوران دانشگاه متوجه شدم من فقط به دارت علاقه ندارم، بلکه استعداد هم دارم.

مژگان رحمانی ادامه داد: با حمایت خانواده ورزش‌های زیادی را دنبال کردم و به این نتیجه رسیدم که فقط در دارت مستعد هستم. همیشه این علاقه را روی تابلوی کائناتم زده بودم و روی کاغذ می‌نوشتم، تا اینکه بالاخره سال گذشته دست به کار شدم و با جستجوی زیاد سرمربی تیم‌های ملی دارت ایران را پیدا کردم و از ایشان خواستم که مربی من بشوند. اول اصلا نپذیرفتند چون خیلی مشغله داشتند. به ایشان گفتم من یک بار پرتاب می‌کنم اگر استعداد نداشتم شما اصلا به من آموزش ندهید اما اگر مستعد بودم باید مربی من بشوید. پرتاب کردم و آقای شایسته بعد از اولین پرتابم در حالی که به من اشاره می‌کرد در داخل سالن گفت اگر قرار باشد روی کسی در رشته دارت سرمایه گذاری شود آن نفر شما هستید. من همان‌جا قول دادم که افتخار دوران تدریس ایشان شوم.

بانوی دارت انداز کشورمان با اشاره به اینکه از سال ۹۵ به طور رسمی در مسابقات دارت شرکت کرده عنوان کرد: طی ۱۰ ماه آموزش تحت نظر ایشان، نایب قهرمانی مسابقات جهانی دارت را بدست آوردم که در ایران به میزبانی شیراز برگزار شد. همان سال چندین عنوان نایب قهرمانی و قهرمانی در مسابقات داخلی بدست آوردم. امسال هم تمام عناوین قهرمانی استان تهران را بدست آوردم و بانوی اول دارت تهران شدم، همچنین در مسابقات کشوری تمام عناوین اولی را کسب کردم. دو مرتبه هم امسال در مسابقات جهانی شرکت کردم و هر دو بار مدال طلا بدست آوردم.

او در ادامه همچنین عنوان کرد: دو سال است که وارد دارت شدم و هر دو سال هم لباس تیم ملی را طراحی کرده ام. همچنین طراحی صنعتی سالن مجهز و شکیل کمیته دارت استان تهران لباس را شخصا انجام دادمو  آقای مهدی شایسته با هزینه شخصی خودش کار تجهیز آن را انجام داد. که در خاورمیانه نظیر ندارد.

مژگان رحمانی خاطر نشان کرد: من اولین و تنها کاپ برون مرزی دارت را برای ایران بدست آوردم و این کاپ را به حرم امام رضا تقدیم کردم و همچنین اولین مدال طلای برون مرزی رشته دارت را در پویش همت عالی برنامه حالا خورشید برای زلزله زدگان کرمانشاه به حراج گذاشتیم و مدال من در یکی از بیمارستان‌های کرمانشاه قرار داده می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *