تاریخ: 2016-04-03 شناسه خبر: 21085

در پی استفاده روز افزون ورزشکاران از مواد نیروزا؛

بانوی رکورددار دو ماراتن جهان از دوپینگ ورزشکاران می گوید

پائولا رادکلیف

تست مواد مخدر و داروها برای ورزشکاران باید طوری برنامه ریزی شود که در صورت استفاده، از گرفتن ویزا معاف شوند و مقامات ضد دوپینگ باید سخت گیر تر و دقیق تر اجرا کنند.

پائولا راد کلیف، دونده دو استقامت بریتانیایی و رکورددار دو ماراتن با توجه به نزدیک شدن به مسابقات المپیک ریو در خصوص مبارزه با دوپینگ ورزشکاران می گوید: تست مواد مخدر و داروها برای ورزشکاران باید طوری برنامه ریزی شود که در صورت استفاده از گرفتن ویزا معاف شوند. نگرانی رادکلیف این است که همانطور که ورزشکاران روس با وجود دوپینگ توانستند در جایگاه قرار بگیرند این عمل مجددا تکرار نشود.

رادکلیف معتقد است که ورزشکاران کشورهایی مثل روسیه، مراکش و اتیوپی باید فقط در صورت انجام آزمایش دوپینگ اجازه دریافت ویزا را بگیرند. این کار به نفع همه ورزشکاران است .به عنوان مثال دو ومیدانی کاران روسیه همچنان در حالت تعلیق از مسابقات بین المللی به سر می برند. رادکلیف می گوید با توجه به اتفاقات اخیر و دوپینگ تعداد زیادی از ورزشکاران جهان و تعلیق آن ها باز هم هشدار لازم است. اتفاقا دادگاه ورزشی جهان ممنوعیت تازه ای را برای ورزشکاران دوپینگی روسیه اعمال کرد.

رادکلیف معتقد است که مقامات ضد دوپینگ باید سخت گیر تر و دقیق تر اجرا کنند.

دارنده رکورد جهانی ماراتن گفت: با وجود مشکل بودن این امر باید از صحت آزمایشات دوپینگ اطمینان حاصل کرد و از همه باید به طور یکسان تست گرفته شود.

وی گفت: من باور ندارم که مبارزه با دوپینگ جهانی شده است فقط به این باور دارم که ورزشکاران با استعداد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند و باید عدالت در حق همگان به طور یکسان رعایت شود.

رادکلیف همچنین ترسش از سباستین کو، رئیس اتحادیه جهانی دوومیدانی (IAAF) را با همگان در میان گذاشت. چرا که گاهی ترس از او جلوی خطاها و اشتباهات را می گیرد. او بسیار سر سخت است. سباستین کو، سیاستمدار و مدیر ورزشی بریتانیایی و دونده سابق دوهای نیمه‌استقامت است. وی از سال ۲۰۱۲ ریاست کمیته المپیک بریتانیا را هم بر عهده دارد. او یکی از ۲۴ ورزشکاری است که نام آنها در تالار افتخارات اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دومیدانی به عنوان اعضای اولیه ثبت شده‌ است.

رادکلیف در پایان گفت: کاش به ورزش بانوان هم مانند آقایان پوشش رسانه ای داده شود مثلا توجه رسانه و مردم به فوتبال مردان به هیچ وجه مشابه این ورزش در بخش بانوان نیست. کاش ورزش دو و میدانی هم مانند فوتبال پوشش رسانه ای داده شود.

سباستین کو

سباستین کو، رئیس اتحادیه جهانی دوومیدانی (IAAF)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *