تاریخ: 2016-04-06 شناسه خبر: 21365

ایروبیک و بدنسازی زنان

بدنسازی دختران

این روزها بدنسازی و تناسب اندام علاوه بر آقایان توجه بانوان را نیز به خود جلب کرده است، اما خانم ها به علت عدم آگاهی در این خصوص گاهی این مسیر را اشتباه می روند که متن ذیل کمک شایانی به افزایش آگاهی آنها می کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بعد از پشت سر گذاشتن موج اول تناسب اندام که متوجه پسران و مردان بود، امروز موج دوم آن دختران و بانوان را هدف گرفته به طوری‌که علاقه و اشتیاق آنها برای داشتن اندامی عضلانی و خوش فرم به اولویت اول زندگیشان تبدیل شده است. متن زیر با همین موضوع و به منظور بالا بردن آگاهی بانوان در  زمینه بدنسازی بانوان تنظیم شده است.

از لحاظ سطح سلولی، ماهیچه های زنان و مردان، کاملا مشابه هم و یکسان هستند. اما تفاوت بزرگ آنها در میزان تاثیرگذاری هورمون های استروژن و تستوسترون تاثیرگذار روی آن ها می‌باشد.

بر اساس تحقیقات پزشکان، زنان حدود ۱۵-۲۰ برابر کمتر نسبت به مردان دارای تستوسترون هستند. این موضوع یک دلیل بسیار قانع کننده مبنی بر این می‌باشد که تمرینات با وزنه‌های سنگین توسط زنان هیچگاه نمی‌تواند بدن آنها را شبیه اندام مردان، حجیم کند. اکثر زنان با دیدن بدن سازان زن حرفه ای از بدن سازی ترس پیدا می‌کنند. اما لازم است در این خصوص اطلاعاتشان را بالا ببرند و آگاه باشند که این دسته از بدن سازان زن حرفه‌ای حجم خود را از طریق استفاده از استروئید‌ها با مقادیر زیاد به دست آورده‌اند و در حالت طبیعی به دست آوردن چنین حجمی غیر ممکن است.

به هر حال کار با وزنه‌های سنگین و چالش برانگیز در نهایت می‌تواند عضلات زنان را شکل دهد و باعث سفتی آنها شود. افرادی که به بدنسازی و تمرینات با وزنه می‌پردازند حجم عضلاتشان افزایش می یابد و این یعنی افزایش سرعت متابولیسم بدن که پیرو آن بدن مجبور است تا سریعتر کار کند و کالری بیشتری در تمام روز بسوزاند.

توام کردن تمرینات ایروبیک و تمرینات با وزنه بهترین اثر را در جلوگیری از افزایش چربی بدن ایفا می نماید. برای سوزاندن بیشترین مقدار کالری باید تمرینات ایروبیک را با شدت زیاد انجام داد. حال اینکه در تمرینات با وزنه هدف درگیر کردن عضلات و آوردن فشار به آنها تا حد ممکن می باشد و بهترین حالت برای رسیدن به این هدف هر چه سنگین تر وزنه زدن است.
برای رسیدن به تناسب اندام، بهترین کار تمرینات با وزنه در اول تمرین می باشد و بعد از آن شروع تمرینات ایروبیک است. اما در صورتی که ابتدا تمرینات ایروبیک را انجام دهیم به دلیل از دست دادن گلیکوژن موجود در عضلات، بدن دیگر قادر نخواهد بود که با وزنه های سنگین تمرین کند و این باعث می شود که به عضلات کمتر فشار بیاید و نتیجه مورد نظر را نگیریم.
در صورتی که ابتدا تمرین با وزنه آغاز شود، ورزشکار با توان بیشتر قادر خواهد بود که وزنه های سنگین را جابه‌جا کند. اکنون بعد از انجام این تمرین بهترین زمان است که تمرینات ایروبیک انجام شود. چرا که در این زمان بدن جهت تامین انرژی از چربی استفاده می کند که همان نتیجه مورد نظر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *