تاریخ: 2016-08-10 شناسه خبر: 32818

یک گفتمان صحیح در عصر ارتباطات ؛

دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری

دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری

سایت ورزش بانوان دوره های آموزش فن بیان و سخنوری مخصوص ورزشکاران، مربیان و داوران را، تحت نظر بنیان گذار فن بیان در ایران، ستایش تاجیک برگزار می کند.

عصری که ما در آن زندگی می کنیم، عصر ارتباطات است لذا یکی از مهمترین عوامل موفقیت انسان ها در عصر جدید، چگونگی ارتباط آنها با محیط و اطرافیانشان می باشد. مهمترین شاخص در برقراری ارتباط، عصر حاضر، گفتمان است. انسان بصورت اجتماعی زندگی می کند، پس نیاز دارد تا به بهترین شکل ممکن با پیرامون خود ارتباط برقرار کند. ارتباط کلامی به عنوان ساده ترین و در عین حال گسترده ترین روش برای برقراری ارتباط انسان‌ها در محیط های اجتماعی کوچک و بزرگ شناخته شده است. اما فنون و مهارت کاربردی یک ارتباط موثر، کارآمد و مفید را چگونه باید آموخت؟ چگونه می توان با یک گفتمان مناسب در محیط کار، تحصیل، خانواده، اجتماع و … با اعتماد به نفس ظاهر شد و ارتباط برقرارکرد و تاثیرگذار و موفق عمل نمود؟

در بسیاری از کشورهای پیشرفته، فن بیان و سخنوری به عنوان یکی از مهم‌ترین اصول کاربردی در دوران تحصیل آموزش داده می‌شود. متاسفانه در کشور ما بیش‌ترین تمرکز روی فراگیری مفاهیم درسی، فنی و کاری است نه بیان و ارائه درست دانشی که آموخته‌ایم. به همین دلیل است که بسیاری از افراد متاسفانه با داشتن دانش فراخوان و تخصص‌های مختلف، در محیط کاری و شغلی خود دچار مشکل می شوند، حتی توانایی انتقال آموخته‌های خود به دیگران را هم ندارند. این افراد در زندگی خانوادگی و شخصی خود هم دچار مشکل می شوند، زیرا که شیوه مناسب یک گفتمان بخوب را نیاموخته‌اند، لذا نمی‌توانند با محیط و اطرافیان ارتباط برقرار کنند و همیشه منزوی، عصبی، پرخاشگر و ناکارآمد به نظر می‌رسند.

چه بسا زمان‌هایی است که ایده‌های بکر و فوق‌العاده‌ای در ذهن می‌پرورانیم اما قدرت بیان و ارائه آنها را نداریم پس تنها آموختن و فراگیری دانش و تخصص کافی نیست.

در راستای اهمیت بالای این موضوع، سایت ورزش بانوان با همکاری یک مرکز معتبر آموزشی با کادر ویژه و مجرب، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی فن بیان و مهارت‌های سخنوری در تمامی رده‌های سنی با «تضمین یک اجرا بر روی استیج» کرده است.

این کلاس های در دو دوره؛ مقدماتی و پیشرفته و در  سه رده سنی؛ ۷ تا ۱۰ ، ۱۱ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا، به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌گردد.

shots31

لزوم آموزش فن بیان و سخنوری در رده‌های سنی مختلف:

  • رده سنی نونهالان ( ۷ تا ۱۰ سال )

کلاس آموزش فن بیان و سخنوری در کنار آموزش زبان، موسیقی، و کلاس‌های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که برقراری ارتباطات کلامی موثر و خوب صحبت کردن تاثیر زیادی در زندگی حال و آینده فرزندان شما دارد.

مزایای حضور نونهالان در کلاس‌های فن بیان: افزایش اعتماد به نفس فرزندان،کنترل خجالت و کم حرفی، کاهش استرس و اضطراب حین تکلم، گسترش دامنه لغات، فراگیری آداب معاشرت و تلفظ صحیح و کامل کلمات و …

لازم به ذکر است؛ فرزند دلبند شما پیش زمینه مجری‌گری را هم آموزش خواهد دید که در دوران تحصیل از جمله جهت ارائه کنفرانس، سخنرانی و صحبت کردن از پشت تریبون برای او راهگشا خواهد بود.

 

  • رده سنی نوجوانان ( ۱۱ تا ۱۸ سال )

افزایش اعتماد به نفس، شناخت دوستان مناسب، برقراری ارتباطات موثر و مفید در محیط تحصیل و دانشگاه، یافتن شغل مناسب و  …

  • رده سنی بزرگسالان ( ۱۸ سال به بالا )

در این رده سنی فرقی نمی‌کند هرکسی در چه جایگاه، شغل و مقامی باشد، مدیران، مربیان، قهرمانان ورزشی، داوران، اساتید دانشگاه‌ها، مسئولان روابط عمومی، علاقمندان و … که به دنبال تقویت مهارت‌های کلامی خود هستند با حضور در این کلاس‌ها، مهارت‌های ارتباطی، نحوه صحبت‌کردن و به صورت کلی هوش اجتماعی آنها تقویت خواهد شد و قاعدتا این افراد در بسیاری موارد از دیگران جلوتر هستند.

دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری

لازم به ذکر است؛ این کلاس های تحت نظر سرکار خانم ستایش (سوگل ) تاجیک، بنیانگذار فن بیان دانش‌آموزی ایران صورت می‌گیرد.

ستایش تاجیک، مولف مجموعه کتاب‌های فن بیان و سخنوری و تولید کننده سی دی‌های آموزشی دو زبانه معجزه بیان و همچنین کتاب‌های صوتی فن بیان می‎باشد.

 

 

هزینه شرکت در کلاس‌ها:

  •  دو رده سنی نونهالان (۷ تا ۱۰ سال) و نوجوانان (۱۱ تا ۱۸ سال): دوره های خصوصی ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان و  دوره های نیمه خصوصی ۴۰۰،۰۰۰ تومان
  • رده سنی بزرگسالان( ۱۸ سال به بالا): دوره های خصوصی ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان و  دوره های نیمه خصوصی ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

 

دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری

دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری

 

 

 

 

 

 

تضمین یک اجرا بر روی استیج

در خصوص تضمین یک اجرا بر روی استیج باید ذکر شود که تمام هنرجویان هرکدام با زمان پنج دقیقه بر روی استیج می‌روند و مطالبی را که آموزش دیده‌اند اجرا خواهند کرد. نکته پراهمیت اینجاست که این اجرا برای هنرجویان رزومه کاری به حساب می‌آید.

در این مرکز به هنرجویان گواهینامه بین‌المللی (qs) هم ارائه می‌شود.

محل تشکیل کلاس‌های فن بیان: خیابان شریعتی، پایین تر از خیابان مطهری، کوچه ساجیان، پلاک ۱۳

شماره تماس: ۸۸۴۴۴۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *