تاریخ: 2016-08-24 شناسه خبر: 34351

بعد از صحبت‌های دونالد ترامپ در خصوص لزوم مهاجرت مسلمانان از آمریکا؛

پاسخ دندان‌شکن بانوی مسلمان شمشیرباز آمریکایی به دونالد ترامپ

ابتهاج محمد

ابتهاج محمد، بانوی شمشیرباز مسلمان آمریکایی در رقابت‎های المپیک ریو به صحبت‌های دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواهان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در خصوص لزوم مهاجرت مسلمانان از این کشور پاسخ کوبنده‌ای داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ابتهاج محمد به عنوان اولین بانوی مسلمان آمریکایی در این دوره از مسابقات المپیک شرکت کرد. این بانوی شمشیرباز مسلمان و محجبه آمریکایی در شمشیربازی تیمی رشته سابر این رقابت‌ها گردن آویز برنز را برای کشورش به ارمغان آورد.

ابتهاج محمد

این بانوی محجبه که بسیار هم مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته پاسخ کوبنده‌ای به صحبت‌های دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواهان آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری داده بود. ترامپ پیش از این گفته بود: “مسلمانان باید از آمریکا مهاجرت کنند.”

در حالیکه محمد در پاسخ به این صحبت‌ها گفت: “به نظر من حرف‌های او بسیار خطرناک است. من آمریکایی-آفریقایی هستم و جای دیگری برای رفتن ندارم. خانواده من آمریکا زندگی می‌کنند خودم هم اینجا به دنیا آمده‌ام و در نیوجرسی بزرگ شده‌ام، حالا باید کجا بروم؟!”

ابتهاج محمد

محمد ادامه داد: “از اینکه به عنوان یک ورزشکار در المپیک ریودوژانیرو کشورم را به خوبی به دیگران معرفی کرده‌ام بسیار خوشحالم. این مسئله برای من اهمیت بیشتری نسبت به برد یا باخت در المپیک داشت، چرا که حضور من در برزیل بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود.”

محمد در پایان گفت: “آنچه برای من اهمیت دارد این است که توانستم تصورات غلط بسیاری از مردم در خصوص زنان مسلمان را به چالش بکشم؛ چرا که قدرت نفوذ من در افکار و ذهن‌ها به عنوان عضوی از کاروان ورزشی کشوری که قوی‌ترین تیم در المپیک ریو شده است بیشتر از سایر ورزشکاران بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *