تاریخ: 2016-11-13 شناسه خبر: 41186

یو اف سی ۲۰۵؛ دفاع فایتر زن بد اخلاق از عنوانش

یو اف سی 205؛ دفاع فایتر بد اخلاق از عنوانش

یوانا یدرزجیک، قهرمان شکست نخورده زنان از لهستان با لقب بسیار بداخلاق، صاحب کمربند UFC امروز در مقابل هموطنش از عنوان خود دفاع کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مبارزه قهرمانی نهایی با نام اختصاری UFC یک سازمان برگزاری مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی است که در سال۱۹۹۳ تأسیس شده و مقر آن در لاس وگاس مرکز ایالت نوادا قرار دارد. یواف‌سی بزرگترین سازمان برگزارکننده مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی و میزبان بهترین مبارزان این رشته است و مسابقات خود را در کشورهای مختلف دنیا برگزار می‌کند.

یوانا یدرزجیک ( Joanna Jędrzejczyk ) قهرمان شکست نخورده زنان از لهستان با لقب بسیار بداخلاق، صاحب کمربند UFC امروز ۳۰ نوامبر در نیویورک باید در برابر هموطن خود کارولینا کوالکیویچ قرار می‎گرفت تا از عنوانش دفاع کند. یوانا این مبارزه را با تصمیم آرا و با نتیجه (۴۹-۴۶، ۴۹-۴۶، ۴۹-۴۶) مقابل هم وطنش از فایترهای شکست نخورده لهستانی با پیروزی پشت سر گذاشت.

مبارز لهستانی مسابقات یو اف سی 205

مبارز لهستانی مسابقات یو اف سی 205

یوانا در خصوص پیروزی‌اش می‌گوید: “زنان مبارز لهستانی سرسخت‌ترین در جهان هستند. مبارزه با کارولینا برای من سخت‌ترین چالش زندگی‌ام بود.”

کارولینا هم در این خصوص گفت: “به نظر من او در جهان بهترین است و من مفتخرم که یک مبارزه بسیار خوب ارائه کرده‌ام.”

یوانا علاوه بر این در موی تای هم مقام‌های زیادی کسب کرده. برنده ۷۰ مسابقه و شش قهرمانی جهان و چهار قهرمانی اروپا است. همچنین سابقه طولانی مدت و درخشانی هم در کیک بوکسینگ دارد او دارای یک رکورد کیک بوکسینگ حرفه‌ای از ۲۷ برد و ۲ باخت و یک رکورد کیک بوکسینگ آماتور از ۳۷ برد و ۳ باخت.

از آنجا که تلفظ کاملِ نام یوانا برای بسیاری سخت بود، خبرنگاران و اصحاب رسانه مدت‌ها منتظر ماندند تا یوانا برای خود یک نام اختصاری انتخاب کند اما خبری از آن نشد. نهایتا خبرنگاران با توجه به حرف اول نام و نام خانوادگی یوانا به او لقب جی جی ( JJ ) را دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *