تاریخ: 2016-11-23 شناسه خبر: 41873

جایزه گلدن گوگلس؛ بهترین‌های شنای سال ۲۰۱۶ آمریکا

گلدن گوگلس سال 2016

مراسم اهدای جوایز بهترین های شنای سال 2016 آمریکا ( گلدن گوگلس ) برگزار شد و برای چهارمین سال پیاپی کتی لدکی، شناگر 19 ساله آمریکایی جایزه بهترین شناگر زن سال را دریافت کرد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از espn.com ؛ گلدن گوگلس جایزه بهترین شناگر سال آمریکا است که از سوی بنیاد ملی شنا آمریکا طی مراسمی با شکوه به شناگران افتخارآفرین سال در بخش‌های مختلف از جمله بهترین مربی سال، بهترین برک اوت سال، جایزه مقاوم ترین شناگر سال، جایزه بهترین عملکرد تیمی در مسابقات شنای امدادی، بهترین رقابت سال در مسابقات مردان و زنان، بهترین شناگر زن و مرد سال اهدا می‌شود.

روز گذشته ۲۲ نوامبر ۲۰۱۶ این مراسم برگزار شد و برای چهارمین سال پیاپی کتی لدکی، شناگر ۱۹ ساله آمریکایی جایزه بهترین شناگر زن سال را دریافت کرد. این ورزشکار که در المپیک ریودوژانیروی برزیل چهار نشان طلا و یک نقره را به نام خود ثبت کرده بود در کنار مایکل فلپس اسطوره شنای آمریکا عنوان بهترین شناگر سال زنان را دریافت کرد و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. چرا که پیش از او « کتی هاف » سه سال پیاپی بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ جایزه بهترین شناگر زن سال را دریافت کرده بود. مایکل فلپس هم برای هفتمین مرتبه صاحب این عنوان ارزشمند ملی شد.

۰۴

کتی لدکی بهترین شناگر زن سال 2016 آمریکا

کتی لدکی بهترین شناگر زن سال 2016 آمریکا

مایکل فلپس بهترین شناگر زن سال ۲۰۱۶ آمریکا

جایزه بهترین رقابت سال در مسابقات زنان هم به سیمون مانوئل اهدا شد؛ برای عملکرد درخشان وی در ماده شنای آزاد ۱۰۰ متر در المپیک ریو. سیمون هم در همین ماده نشان طلا را برای کشورش به ارمغان آورد. از طرفی در بخش مردان فلپس جایزه بهترین رقابت سال را با درخشش در مسابقه ۲۰۰ متر پروانه بازی‌های المپیک از آن خود کرد.

سیمون مانوئل دریافت کننده جایزه بهترین شناگر سال 2016 آمریکا

در مراسم امسال از بهترین‌ها در بخش دیگری هم تقدیر شد. جایزه دیگری هم به الهام بخش ترین شناگر سال آمریکا تعلق گرفت. « الیزابت بیسل » با اینکه موفق به کسب عنوان در المپیک ریو نشده بود این عنوان را به نام خود ثبت کرد.

لازم به ذکر است؛ در پایان جایزه بیشترین تاثیرگذاری باز هم به مایکل فلپس تعلق پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *