تاریخ: 2016-12-24 شناسه خبر: 43293

رقابت های شنای بانوان جانباز و معلول و قهرمانی قم

تمرین حرفه ای و سخت بانوی شناگر ایرانی در استخر +ویدیو

پانزدهمین دوره رقابت‌های شنای بانوان جانباز و معلول کشور با قهرمانی تیم قم پایان یافت.

به گزارش ورزش بانوان و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، معصومه صدر، نایب رئیس انجمن شنا جانبازان و معلولین، با اعلام این خبر گفت: مسابقات قهرمانی کشور با حضور ۹ استان در ۱۱ ماده انفرادی و یک ماده تیمی در ۱۰ کلاس پزشکی برگزار شد.

وی افزود: تیم قم در پایان با ۱۴۶ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت، تهران با ۱۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و عنوان سومی به تیم آذربایجان شرقی با ۹۲ امتیاز رسید.

نایب رئیس انجمن شنا خاطر نشان کرد: به نسبت دوره‌های قبل شاهد استقبال خوبی از سوی استان‌ها بودیم و شناگران جوان و جدیدی نیز به ترکیب تیم‌ها افزوده شده بودند. عمکلرد برخی از این شناگران که با محدودیت‌های جسمی بسیاری نیز روبه‌رو بودند، بسیار تحسین برانگیز و دیدنی بود و خوشحالیم که شاهد حضور این عزیزان در مسابقات بودیم.

صدر گفت: استان‌هایی نظیر آذربایجان شرقی بسیار در امر جوان‌گرایی تلاش کرده بودند و زنجان نیز که تا چند سال پیش در بخش بانوان شناگر نداشت، با افراد خوبی در این مسابقات شرکت کرده بود و با اختلاف امتیاز کمی در جایگاه چهارم ایستاد. با وجود اینکه در بخش شنا بانوان با محدودیت‌های اعزام روبه‌رو هستیم، با این‌حال خوشبختانه این رشته همچنان در حال فعالیت است و هر سال ورزشکاران جدیدی به آن افزوده می‌شوند.

وی اعلام کرد: با توجه به کلاس‌بندی‌های انجام شده، تعدادی از ورزشکاران حاضر در مسابقات قهرمانی کشور برای فعالیت در رشته‌های اسکی و قایقرانی مناسب شناخته شدند و به انجمن‌های مربوطه معرفی خواهند شد. این مسئله باعث ایجاد انگیزه‌های مضاعف در شرکت‌کنندگان شده بود و امیدواریم با سرمایه‌گذاری و قرار دادن امکانات مورد نیاز، شاهد درخشش این ورزشکاران در سایر رشته‌ها باشیم.

نایب رئیس انجمن شنا در پایان خاطر نشان کرد: مسابقات روز جمعه در محل استخر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین برگزار و در مراسم اختتامیه به تیم‌های برتر کاپ مدال اهدا شد.

پانزدهمین دوره رقابت‌های شنا جانبازان و معلولین قهرمانی کشور در بخش بانوان روز جمعه، ۳ دی ماه برگزار شد. تیم‌های زنجان با ۹۰ امتیاز، اردبیل با ۸۰ امتیاز، مازندران با ۲۲ امتیاز، فارس با ۱۵ امتیاز و کرمانشاه با ۱۰ امتیاز به ترتیب در جایگاه‌های چهارم تا هشتم ایستادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *