تاریخ: 2017-01-30 شناسه خبر: 44956

بانوی کاراته کای ایرانی بر بلندای سکوی وزن ۵۵- کیلوگرم؛

طراوت خاکسار در مسابقات لیگ جهانی کاراته قهرمان شد

طراوت خاکسار در مسابقات لیگ جهانی کاراته قهرمان شد

طراوت خاکسار، بانوی اول این روزهای کاراته ایران در فینال وزن ۵۵- کیلوگرم نماینده اسکاتلند را شکست داد و بر سکوی قهرمانی لیگ جهانی کاراته وان پاریس ایستاد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از سایت فدراسیون کاراته؛ در آخرین روز از پیکارهای لیگ جهانی کاراته وان پاریس، طراوت خاکسار که با ۶ پیروزی متوالی خودش را به فینال وزن ۵۵- کیلوگرم زنان رسانده بود، در مرحله پایانی با «امی کاتل» از اسکاتلند رقابت کرد که با برد ۲ بر صفر مقابل این ورزشکار عنوان قهرمانی را بدست آورد.

بانوی اول این روزهای کاراته ایران، روز گذشته (شنبه) برای راهیابی به مرحله پایانی ابتدا با «انجلا ترلوگا» از اوکراین (نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۶) ۳-۳ به تساوی رسید که بعنوان فرد پیروز این مبارزه اعلام شد و راهی دور بعد شد. او در ادامه «ارمانده مایکل» از فرانسه را ۹ بر صفر شکست داد، در ادامه «انا دراسیکوویچ» از مونته نگرو را ۶ بر صفر برد. سپس با نتیجه ۸ بر یک «مامیکو گومو» از ژاپن را از پیش رو برداشت و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف «کریستینا فررگارسیا» از اسپانیا رفت و با پیروزی ۳ بر صفر به نیمه نهایی راه یافت.

خاکسار در این مرحله هم برابر «سارا یامادا» از ژاپن که در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۶ توانسته بود به مدال برنز برسد با نتیجه ۳ بر صفر برنده از تاتامی خارج شد و به فینال رسید تا با شکست نماینده اسکاتلند در دیدار نهایی به نشان زرین وزن ۵۵- کیلوگرم زنان کاراته وان پاریس دست پیدا کند.

او آخرین بار در کاراته وان اندونزی موفق به کسب مدال برنز شده بود و اینک پس از گذشت ۳ سال مدال طلا ضرب کرد تا سال ۲۰۱۷ میلادی را با یک موفقیت بزرگ آغاز کند.

برای مشاهده ویدئوی این خبر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *