تاریخ: 2017-04-09 شناسه خبر: 47634

جدال بی سابقه فوتبال بانوان کره شمالی و کره جنوبی پس از سالها +عکس

به‌ گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از دیلی میل، رویارویی تاریخ دو تیم فوتبال کره شمالی و کره جنوبی اولین دیدار بین این دو تیم در کره شمالی بوده است. تماشاگران از هر دو کشور در استادیوم حضور داشتند.

این اولین بار است که کره شمالی میزبان بازی بین دو تیم کره جنوبی و کره شمالی بوده است. در حاشیه این بازی سرود ملی هر دو کشور پخش شد. این بار با نتیجه‌ مساوی یک بر یک به پایان رسید.

آخرین بار در سال ۱۹۹۰ دو تیم فوتبال مردان کره شمالی و جنوبی در پیونگ یانگ با یکدیگر بازی کردند. این بازی برای اعتماد دو کره انجام شد و پرچم شبه جزیره کره در آن بازی به اهتزاز درآمد. سرود ملی جداگانه هر کشور نیز پخش نشد.

فوتبال بانوان

بعد از آن سال تمامی بازی‌ها بین تیم‌های دو کشور در کشوری بی طرف برگزار شدند زیرا کره شمالی اجازه به اهتزاز در آمدن پرچم کره جنوبی در کشورش را نمی‌داد. دو کشور کره شمالی و کره جنوبی در جنگ به سر می‌برند و در ماه‌های اخیر نیز روابط آنها خوب نبوده است. با این حال مسابقات انتخابی جام آسیایی فوتبال زنان شرایطی را فراهم کرد تا دو کشور کمی به صلح نزدیک‌تر شوند.

تیم فوتبال زنان کره شمالی در رنک دهم جهان و تیم کره جنوبی در رنک ۱۷ جهان قرار دارند. تیم فوتبال زنان کره شمالی سه بار قهرمان جام آسیا شده است. با وجود تنش‌های بین دو کره به نظر می‌رسد تماشاگران این دو کشور تیم‌های یکدیگر را در استادیوم‌های کشورهای دیگر تشویق می‌کنند.

فوتبال بانوان

فوتبال بانوان

فوتبال بانوان

فوتبال بانوان

فوتبال بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *