تاریخ: 2017-05-02 شناسه خبر: 48496

این بار زنان را به سالن اختصاصی حسین رضازاده راه ندادند؛

سریال تکراری جلوگیری از ورود بانوان به ورزشگاه

علی‌رغم اعلام قبلی در خصوص حذف ممنوعیت حضور بانوان در ورزشگاه، صبح روز برگزاری مسابقات از ورود آنها به ورزشگاه اختصاصی رضازاده جلوگیری شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسئولین ورزش و مدیر کل امور اجتماعی اردبیل بارها اعلام کرده بودند ورود زنان به سالن اختصاصی حسین رضازاده در اردبیل برای تماشای اولین بازی ایران در مسابقات والیبال امیدهای آسیا مقابل پاکستان آزاد است. با این حال علی‌رغم اعلام قبلی صبح روز برگزاری مسابقات از ورود بانوان به ورزشگاه جلوگیری شد. در شرایطی که بانوان و خانواده‌های اردبیلی پشت درهای بسته ورزشگاه رضازاده ماندند جایگاه بانوان همچنان خالی ماند.

توضیحات هیات والیبال در رابطه با جلوگیری از حضور بانوان در جریان بازی تیم‌های ایران و پاکستان:

با توجه به اینکه در جریان برگزاری مسابقات تیم عقاب سبلان در لیگ دسته یک والیبال کشور٬ تمامی هماهنگی‌ها بر عهده هیات والیبال استان بود لذا طبق مذاکرات انجام شده مانعی برای بانوان و خانواده‌ها به منظور حضور در سالن مسابقه نبود.

برگزاری بازی‌های والیبال امیدهای آسیا و نحوه تصمیم گیری درباره حضور بانوان و خانواده به طور کامل بر عهده اداره کل ورزش و جوانان استان می‌باشد. لذا هیات والیبال دخالتی در این موضوع ندارد.

البته لازم به ذکر است طبق اعلام اداره کل ورزش و جوانان حضور بانوان در این بازی بلامانع بود ولی در آخرین دقایق با عدم صدور مجوز توسط مراجع ذیصلاح عوامل انتظامی مانع حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه شدند.

توضیح اداره کل ورزش و جوانان درباره ممکن نشدن حضور بانوان در سالن مسابقات والیبال:

اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از فراهم نشدن امکان حضور بانوان در ورزشگاه محل برگزاری مسابقات والیبال اعلام کرد: به موجب الزام قانون، حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در حین برگزاری رقابت‌های ورزشی مردان ( به غیر از بانوان خبرنگار و زنان خارجی که برای تماشای این گونه مسابقات حضور می‌یابند ) منع قانونی دارد.

این در حالی است که اخبار رسیده حاکی از این است ماریا موسوی مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل یکی از حاضرین در سالن اختصاصی رضازاده بود، آنهم در شرایطی که حضور بانوان به جز خبرنگاران و زنان خارجی منع قانونی داشت.

تصاویر زیر به خوبی گویای همه مسائل است:

سریال تکراری جلوگیری از ورود بانوان به ورزشگاه

بانوان و خانواده‌های اردبیلی که پشت درهای بسته ورزشگاه رضازاده ماندند

سریال تکراری جلوگیری از ورود بانوان به ورزشگاه

جایگاه ویژه بانوان که خالی ماند

سریال تکراری جلوگیری از ورود بانوان به ورزشگاه

حضور ماریا موسوی در ورزشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *