تاریخ: 2017-05-29 شناسه خبر: 49938

گماری از اول راه رشته مبهم و جدیدش به قایقرانی بازگشت؛

صحبت‌های سونیا گماری بعد از بازگشت دوباره به تیم‌ملی کانوپولوی بانوان

صحبت‌های سونیا گماری بعد از بازگشت دوباره به تیم‌ملی کانوپولوی بانوان

سونیا گماری که به تازگی با قایقرانی بانوان خداحافظی کرده بود بیان کرد، با توجه به نیازی که در کانوپولو به حضور من احساس می‌شد و از سر علاقه ترجیح دادم به این رشته برگردم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اواخر سال گذشته بود که سونیا گماری ملی‌پوش قایقرانی اسلالوم و دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون تصمیم گرفت از این رشته کناره‌گیری کند. او با هدف حضور در المپیک توکیو ۲۰۲۰ رشته جدید و نوپایی را آغاز کرده بود و در حالی که اطلاعات دقیقی در خصوص رشته جدیدش بازگو نمی‌کرد در سکوت کامل خبری به فعالیتش ادامه داد.

تیم ملی کانوپولوی بانوان کشورمان ۱۷ تا ۲۰ آبان ماه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد. اما در حالی که گماری از قایقرانی خداحافظی کرده بود، نامش در لیست بانوان دعوت شده به اردوی تیم ملی کانوپولوی بانوان به چشم می‌خورد. البته این نکته را هم بگوییم که سونیا گماری پیش از فعالیت در اسلالوم قایقرانی کانوپولیست بوده است. به همین بهانه با این بانوی ورزشکار کشورمان به گفتگو نشستیم تا از اصل موضوع باخبر شویم، در ادامه متن آن را می‌خوانید:

گماری در ابتدا با اشاره به اینکه رشته مبهمی که به تازگی در آن فعالیت می‌کرد را رها کرده، به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: عزمم را برای موفقیت در این رشته جزم کرده بودم اما به دلیل مشکلاتی که فدراسیون مربوطه با آن درگیر بود و صبر و تحمل کم خودم رهایش کردم.

او با اینکه از عنوان کردن نام این رشته طفره می‌رفت اما اطلاعات خوبی را در اختیار ما گذاشت و عنوان کرد: این رشته المپیکی است، فدراسیون دارد اما بخش بانوان آن بسیار نوپا است و هنوز به رسمیت شناخته نشده است. در هیچ رسانه‌ای هم در خصوص راه اندازی بخش بانوان آن گزارشی ارائه نشده. به همین دلیل هنوز مشکلاتی دارد و مشخص نیست که علنی شود و شروع به کار کند. ممکن است که اگر این مسائل علنی شود مشکلات دیگری سر راه ادامه فعالیت این رشته در بخش بانوان قرار گیرد.

وی در جواب به این سوال که “چرا بین کانوپولو و اسلالوم اولی را انتخاب کردی؟” بیان کرد: با توجه به نیازی که در کانوپولو به حضور من احساس می‌شد و از سر علاقه ترجیح دادم به این رشته برگردم.

گماری ادامه داد: کانوپولو قرار است به صورت نمایشی وارد مسابقات آسیایی شود و احتمالش زیاد است که این رشته هم المپیکی شود. شاید من به المپیک ۲۰۲۰ نرسم اما همین که رشته مورد علاقه‌ام المپیکی شود بسیار خوشحال می‌شوم. البته آبان ماه مسابقات کانوپولوی قهرمانی آسیا را به میزبانی مالزی در پیش داریم. که تیم بانوان ایران می‌خواهد از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات دفاع کند.

 

کناره گیری سونیا گماری از قایقرانی اسلالوم (اینجا)

خداحافظی سونیا گماری از دنیای قهرمانی و آغاز مربیگری اسلالوم (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *