تاریخ: 2017-05-30 شناسه خبر: 49961

فاطمه اکرمی از پارکور تا سقوط آزاد و پرواز با لباس بالدار؛

پرواز اولین دختر ایرانی با لباس بالدار خفاشی

پرواز اولین دختر ایرانی با لباس بالدار خفاشی

ژیمناستیک، پارکور، سقوط آزاد و به تازگی هم پرواز با لباس بالدار، فاطمه اکرمی که برایش ترس معنایی ندارد، در این رشته‌ها به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ژیمناستیک، پارکور، سقوط آزاد و به تازگی هم پرواز با لباس بالدار ، فاطمه اکرمی که برایش ترس معنایی ندارد، به صورت حرفه‌ای آنهم با ۲۳ سال سن در این رشته‌ها فعالیت دارد.

او کلا با ورزش‌های مخاطره آمیز سروکار داشته بی آنکه ذره‌ای ترس در وجودش راه داشته باشد. “دختر پرنده ایرانی” پیش از این بدلکاری هم کرده است. او سال ۹۰ با گروه بدلکاری ارشا اقدسی بدلکار ایرانی پیوست. اما بعد از مسائل خاصی که در گروه ایجاد شد از آنها جدا شد. او که تجربه بدلکاری برای فیلم‌های سقوط آزاد و ماتادور را داشته، می‌گوید: “بدلکاری پیشه اصلی من نیست اما اگر پیشنهادی داشته باشم حتما انجام می‌دهم.” نحوه اتصال اکرمی به گروه اقدسی از طریق یکی از دوستان ژیمناست او بوده است.

اکرمی دختر پرجنب و جوش ایرانی در حال حاضر به دنبال دریافت مدرک مربیگری سقوط آزاد است. اما از آنجا که هیجان حرف اول را در زندگی او می‌زند باز هم به دنبال تجربه پرواز به شکلی دیگر و آدرنالین‌دارتر از قبل است. او حالا می‌خواهد تجربه جدیدی را رقم بزند و قصد دارد لباس خفاشی پرواز یا همان وینگ‌سوئیت را تجربه کند. در همین راستا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: هرکس بعد از تجربه ۲۰۰ مرتبه سقوط آزاد می‌تواند پرواز با لباس بالدار را شروع کند. من ۲۵۰ مرتبه پریده‌ام و در حال حاضر دوره‌های پرواز با لباس خفاشی را در خارج از کشور ( دبی و روسیه ) می‌گذارنم و به گمانم زمانش رسیده که برای اولین بار به صورت تجربی این کار را انجام دهم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مهدی حبیبی ورزشکار لباس بالدار پرش از ارتفاع آذر ماه سال گذشته در سوئیس طی پرشی نا موفق به صخره‌ای برخورد کرد و جانش را از دست داد.

از او پرسیدیم “با وجود مخاطره آمیز بودن این ورزش‌ها، ترسی ندارد؟” پاسخ داد: اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد حتما میفتد. حالا هر کجا حتی در یک پیاده‌روی ساده روزانه. البته زنده‌یاد مهدی حبیبی تنها کسی بود که در ایران پرواز با لباس بالدار از صخره، آنتن و مکان‌های ثابت را انجام می‌داد. اما من از هواپیما می‌پرم که خطراتش بسیار کمتر است.

او در پایان گفت: مدعی نیستم که اولین بانویی هستم در ایران که در شرف تجربه وینگ سوئیت است. چرا که همیشه دست بالای دست بسیار است. تا جایی که اطلاع دارم تنها کسی از بانوان ایرانی هستم که قصد شروع چنین کاری را در آینده‌ای نزدیک دارد.

فاطمه اکرمی از پارکور تا سقوط آزاد و پرواز با لباس بالدار؛

فاطمه اکرمی از پارکور تا سقوط آزاد و پرواز با لباس بالدار؛

 

دعوت به همکاری با بنیان‌گذار پارکور در جهان از دختر پرنده ایران

صحنه‌هایی جالب از دختر پارکور کار ایرانی فاطمه اکرمی +ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *