تاریخ: 2017-06-01 شناسه خبر: 50045

پایان دوران فوتبالی اسطوره دروازه‌بانی زنان آمریکا؛

هوپ سولو در اندیشه آغاز ورزش گلف

هوپ سولو در اندیشه آغاز ورزش گلف

سولو دروازه‌بان اسطوره‌ای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا، با انتشار مطالبی در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرده که قرار است ورزش جدیدی را آغاز کند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از excellesports؛ اوت ۲۰۱۶ هوپ سولو دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا از سوی فدراسیون فوتبال این کشور شش ماه از حضور در تیم ملی محروم شد.

او بعد از بزدل خواندن سوئدی‌ها در جریان بازی‌های المپیک ریو مورد بی‌مهری فدراسیون فوتبال آمریکا قرار گرفته بود اما حالا مدت زیادی است که از تعلیقش گذشته اما خبری از بازگشت اسطوره فوتبال زنان آمریکا به زمین فوتبال نیست. البته به محض اعلام خبر تعلیقش بسیاری گفتند او آخرین بازی خود را برای تیم ملی آمریکا در المپیک ریو ایفا کرد و برگشتی وجود نخواهد داشت. همان زمان که این خبر اعلام شد، گفتند توهین سنگربان آمریکایی به تیم ملی فوتبال زنان سوئد بهانه‌ای بود برای کنار گذاشتن وی در آستانه ۴۰ سالگی.

عدم حضور هوپ سولو در تیم ملی فوتبال زنان آمریکا را باید پایان یک دوران نامید. دوران اسطوره دروازه‌بانی زنان جهان که با دل خوشی هم از هم‌تیمی‌هایش جدا نشد، یا حداقل مراسم خداحافظی هم برای او به خاطر تمام دستاوردهایش برگزار نکردند. سولو از سال ۲۰۰۰، ۲۰۲ بار پیراهن شماره ۱ تیم محبوبش را به تن کرد. بسیاری معتقدند سولو برجسته‌ترین دروازه بان تاریخ فوتبال آمریکا، چه مرد و چه زن بوده است.

سولوی اسطوره‌ای که دو مدال طلای المپیک و جام جهانی ۲۰۱۵ را در کنار تیمش کسب کرده، با انتشار مطالبی در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرده که قرار است ورزش جدیدی را آغاز کند.

هوپ سولو در اندیشه آغاز ورزش گلف

همه شواهد نشان می‌دهد که سولو گلف را انتخاب کرده و تصمیم دارد به صورت حرفه‌ای ادامه دهد. ورزشی دقیقا مناسب سن و روحیات سولو!

احتمالا از سال آینده سولو را در میان سایر زنان گلف باز در انجمن گلف حرفه‌ای زنانه (LPGA) خواهیم دید.

 

سولو از تیم ملی فوتبال زنان آمریکا کنار گذاشته شد

عذر خواهی جنجالی سولو از بازیکنان تیم ملی سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *