تاریخ: 2017-06-22 شناسه خبر: 50680

بيست و سومين دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017؛

شانس تکواندوی بانوان در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷

تکواندوی بانوان در مسابقات قهرمانی جهان

در این مطلب شانس شش نماینده تکواندوی بانوان ایران را در بیست و سومین دوره از مسابقات قهرمانی جهان 2017 را بررسی می‎کنیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شنبه سوم تیر ماه در حالی رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۶۶ نماینده از کشورمان در حالی آغاز خواهد شد که قطعا بانوان ایرانی در این رقابت‌ها شانس کسب مدال در آوردگاه جهانی را دارند. در این مطلب شانس تکواندوی بانوان در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را بررسی خواهیم کرد:

در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۵ روسیه کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز جهانی نشان داد که بانوان هوگوپوش کشورمان نیز حرف‌هایی برای گفتن دارند، به خصوص که او در المپیک نیز این توانایی را بار دیگر به رخ همگان کشید.

حالا مسابقه ای دیگر در راه است و تیم ایران با پرچم داری بانوی موفق تکواندوی کشورمان به مصاف حریفان جهانی می‌رود. این در شرایطی است که دراین دوره از مسابقات جایی نیز برای مدال آوری بانوان گوشه ذهن مان قرار داده‌ایم.

کیمیا علیزاده با ۱۹ سال سن یکی از باتجربه‌های تکواندوی بانوان است که روی مدالش برمبنای جسارت و البته تجربه‌اش حساب ویژه بازکرده‌ایم.

از بین ۵ نماینده دیگر تیم بانوان تنها اکرم خدابنده فضای مسابقات جهانی را درک کرده و در هیاهوی رقابت‌های قهرمانی جهان مبارزه داشته است. کاپیتان تیم ملی‌بانوان در شرایطی دومین حضورش را تجربه می کند که روزهای سخت و طولانی مدت نقاهت را پشت سر گذاشته است. او مسابقات متعددی را در کارنامه‌اش دارد و دلمان به تجربه‌اش خوش است و البته انگیزه بالایی که او را به سمت بهتر مبارزه کردن سوق می‌دهد. انگیزه‌ای که در طی ماه‌ها خانه نشینی و نگاه حسرت بار به مسابقات برایش به وجود آمد.

اما در کنار خدابنده و علیزاده، ۴ نمانیده دیگر به روی شیاپ چانگ جهانی می‌روند. ۴ بانوی هوگوپوش فاقد تجربه جهانی، اما به این دلیل که بی‌تجربه هستند نسبت به آنها ناامید نیستیم. شاید زهرا پوراسماعیل ۱۷ ساله، ملیکا میر حسینی فاقد رنکینگ جهانی، ناهید کیانی کم سن و سال و طیبه پارسا با رنکینگ ۲۰۹ پدیده‌هایی باشند که در قهرمانی جهان موجب حیرت همگان شوند.

زهرا پوراسماعیل

زهرا پور اسماعیل سن: ۱۷ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ۱۳ ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ندارد ، مدال: ندارد

طیبه پارسا

طیبه پارسا ، سن: ۲۰ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ۲۰۹ ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ندارد ، مدال: ندارد

ناهید کیانی

ناهید کیانی ، سن: ۱۹ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ۹۵ ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ندارد ، مدال: ندارد

اکرم خدابنده

اکرم خدابنده ، سن: ۲۶ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ۱۷ ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ۱دوره ، مدال: ندارد

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده ، سن: ۱۹ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ۱۱۵ ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ۱دوره ، مدال: برنز ۲۰۱۵

ملیکا میر حسینی

ملیکا میر حسینی ، سن: ۲۲ سال ، رنکینگ قهرمانی جهان: ندارد ، سابقه حضور در قهرمانی جهان: ندارد ، مدال: ندارد

برنامه مبارزات تکواندوکاران در رقابت‌های جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *