تاریخ: 2017-07-04 شناسه خبر: 50927

کیمیا علیزاده بانوی تاریخ‌ساز ورزش ایران؛

نایب قهرمان تکواندو جهان فعلا تصمیمی برای درمان مصدومیت‌هایش ندارد

کیمیا علیزاده در مسابقات جهانی با قرعه سختی روبرو می‌شود / اینبار پای راست کیمیا جراحی می‌شود شیاپ چانگ

نایب قهرمان تکواندو جهان در حال حاضر برای جراحی برنامه‌ای ندارد و قصد دارد ابتدا کمی استراحت کند و بعد به فکر درمان مصدومیت‌هایش باشد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ کیمیا علیزاده نایب قهرمان تکواندو جهان در خصوص حضورش در مسابقات جهانی تکواندو به مزبانی کره جنوبی می‌گوید: یکی از بزرگ‌ترین مسابقات را تا به اینجا تجربه کردم و برخی نتایج هم شوک برانگیز بود. در مسابقات جهانی کره‌جنوبی تعدادی از قهرمانان المپیک و جهان حذف شدند که برای من جای تعجب داشت. همه کشورهای دنیا نشان دادند که کار کردند و دیگر تکواندو متعلق به یک یا دو کشور نیست.

وی در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو بانوان عنوان کرد: من در دو تیم جهانی ۲۰۱۵ در روسیه و ۲۰۱۷ در کره‌جنوبی حضور داشتم و معتقد هستم تیم امسال نتایج بسیار بهتری را کسب کرد. ناهید کیانی و طیبه پارسا در این مسابقات تا پای سکو نیز رسیدند و می‌توانستند به مدال برنز برسند. بازیکنان ما در این مسابقات مغلوب کسانی شدند که روی سکو رفتند و مدال‌های طلا و برنز کسب کردند.

نایب قهرمان تکواندو جهان با تاکید بر موفقیت تیم ملی بانوان در دوره‌های آینده گفت: به نظر من تکواندو بانوان ایران در سال ۲۰۱۹ تعداد مدال‌های بیشتری کسب خواهد کرد.

علیزاده در خصوص آسیب دیدگی‌های خود یادآور شد: به هر حال برخی از آسیب دیدگی‌ها من از قبل از المپیک تا مسابقات جهانی همراه من بود و من فقط توانستم بعد از المپیک مچ پای چپ خود را جراحی کنم. برای باقی آسیب دیدگی‌ها کاری نمی‌توانستم بکنم تا بتوانم در مسابقات جهانی حاضر شوم و اگر می‌خواستم همه آسیب دیدگی‌هایم را درمان کنم قطعا این مسابقات را از دست می‌دادم.

وی خاطر نشان کرد: من در مسابقات تمام تلاش خود را کردم و به فینال هم رسیدم اما در دیدار نهایی به هر دری زدم نشد به مدال طلا برسم. توقعم از خودم کسب مدال طلا بود اما مربی من نمی‌خواست اجازه حضور در مسابقات نهایی را به من بدهد اما من نماینده ایران بودم و نمی‌خواستم ایران بازنده باشد یا در زمین حاضر نشوم. ترجیحم این بود مبارزه کنم و تمام تلاشم را برای موفقیت انجام بدهم.

دارنده نشان برنز المپیک ریو در خصوص وضعیت آسیب دیدگی‌های خود گفت: طبق نظر پزشکان آسیب دیدگی‌های من مشخص است و مچ پا و دست راستم دچار آسیب دیدگی هستند و زانوی من نیز در این مسابقات آسیب دید. پزشکان از قبل گفته بودند باید مچ پا و دستم را عمل کنم اما قصد داشتم با حضور در مسابقات جهانی این کار را به بعد از مسابقات موکول کنم. در حال حاضر نیز برای جراحی برنامه‌ای ندارم و قصد دارم ابتدا کمی استراحت کنم و بعد به فکر درمان مصدومیت‌هایم باشم.

 

اولین مدال نقره جهانی تکواندوی زنان در دستان کیمیا علیزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *