تاریخ: 2017-07-06 شناسه خبر: 50996

پکاه زنگنه در گفتگو با سایت ورزش بانوان؛

بانوان کاراته ایران زنگ خطری برای رقبای صاحب نام در مسابقات آسیایی هستند

پگاه زنگنه مربی تیم ملی کاراته بانوان

پگاه زنگنه مربی تیم ملی کاراته بانوان اعضای تیم ملی کاراته بانوان ایران را زنگ خطری برای رقبای صاحب نام در مسابقات آسیایی می‌داند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ چهاردهمین دوره رقابت‌های کاراته بزرگسالان قهرمانی آسیا در حالی از ۲۱ تیرماه در آستانا قزاقستان آغاز می‌شود که ملی پوشان امید و بزرگسال کشورمان تحت هدایت لیلا بهرامی، پگاه زنگنه و سمانه خوش قدم به روی تاتامی آوردگاه قاره کهن خواهند رفت.

پگاه زنگنه در خصوص میزان آمادگی بانوان کاراته‌کا کشورمان به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی مسئولان فدراسیون، چهار روز زودتر عازم قزاقستان خواهیم شد و مرحله آخر تمرینات را در آستانا پیگیری خواهیم کرد. قطعا تا روز مسابقه بانوان به حداکثر آمادگی می‌رسند. شنبه ۱۷ تیرماه تیم به قزاقستان می‌رویم. به ترتیب نوجوان، جوانان، امیدها، بزرگ‌سالان و نهایتا روز آخر در بخش کومیته تیمی رقابت‌ها را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این دوره نفراتی را به اردوها دعوت کردیم که در تمام این مدت از جان و دل مایه گذاشتند و تابع کادر فنی بودند. احترام و همدلی بین ورزشکاران و کادر فنی از ابتدا جاری بود. در کنار آمادگی بالای جسمانی کاراته‌کاها و مصمم بودن برای رفتن روی سکوی قهرمانی، با هدف کسب بهترین نتیجه راهی رقابت‌ها می‌شویم.

زنگنه با تاکید بر اینکه خوشبختانه مصدوم نداریم و در حال حاضر بانوان هیچ مشکلی ندارند، افزود: بانوان برای کسب مدال به این مسابقات می‌روند. کاراته ایران چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان یکی از قطب‌های اصلی کاراته جهان است. نمایندگان ایران در مسابقات آسیایی همواره زنگ خطری برای رقبای صاحب نامی مثل ژاپن، چین و دیگر قدرت‌های کاراته آسیا به حساب آمده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حواشی اخیر در فدراسیون کاراته به هیچ وجه بر تمرینات بانوان تاثیرگذار نبوده اعلام کرد: کومیته و کاتا دو بخش مجزا در فدراسیون کاراته هستند البته با یک هدف مشترک و آنهم اهتزاز پرچم ایران در تمامی عرصه‌ها است.

مربی تیم ملی کاراته بانوان اعلام کرد: پیش از این گفته شده بود احتمال دارد در برخی اوزان کاراته بانوان بازنگری صورت گیرد اما تیم ملی بانوان با ترکیبی که پیش از این اعلام شده بود عازم رقابت‌ها می‌شود.

 

حمیده عباسعلی: با تمام وجود از عناوین قبلی خود در مسابقات آسیایی دفاع می‌کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *